Локомотив победи с 1:0 Левски в дербито на последния кръг на редовния сезон в елита. С победата Локо си осигури влизане в първата шестица, а единственото попадение реализира бразилеца Джовани в 59-та минута.

В 17-та минута удар на Дион беше уловен от Андреев.

В 20-та минута двубоя беше прекъсна фен на Локомотив получи инсулт на трибуна "Бесика" и се наложи линейка да влиза на терена.

Фенът на Локомотив, който припадна по време на Локо - Левски е получил инсулт

Изнесоха фен на Локомотив на носилка, линейка влезе на теренаМачът беше прекъснат за няколко минути

В 42-та минута Уелтън напредна и излезе сам срещу Хоркаш, но вратарят на Локо парира удара му и топката излезе в корнер.

В 50-та минута Роналдо вкара, но голът му беше отменен заради засада.

В 53-та минута Марин Петков стреля, но ударът премина покрай вратата.

В 61-та минута топката достигна до Джовани, който хубав удар от дъгата на пеналта откри резултата - 1:0.

В 67-та минута се получи голямо разбъркване в пеналта, където Роналдо стреля, но Хоркаш успя да избие.

В края на първото полувреме Уелтън стреля, но Хоркаш улови.

В 74-та минута вратарят на Локомотив Динко Хоркаш се контузи и беше заменен принудително от Илко Пиргов.

В добавеното време на двубоя едно от новите попълнения на Локомотив Кристиан Мендоса влезе на смяна и направи своя официален дебют за тима.

С успеха Локомотив събра 50 точки и е на 6-та позиция, а Левски е 4-ти с 54 точки.

В първия мач от първата шестица Локо ще е гост на шампиона Лудогорец, а мачът е следващият понеделник на 15 май.

Локомотив: Динко Хоркаш (Илко Пиргов 74 мин.), Матеус Силва, Мартин Паскалев, Хорхе Сегура, Джовани Трупе, Христо Иванов (Кристиан Менсода 90 + 1 мин.), Георги Каракашев, Бабакар Дион (Йосип Томашевич 90 + 3 мин.), Джовани (Петър Андреев 90 + 1 мин.), Димитър Илиев, Ерик Сорга (Милош Петрович 74 мин.)

Левски: Пламен Андреев, Жереми Петри, Ноа Сонко Сундберг, Келиан ван дер Кап, Цунами, Асен Чандъров, Марин Петков (Илиян Стефанов 56 мин.), Роналдо, Ивелин Попов (Асен Митков 85 мин.) , Уелтон, Рикардиньо