Локомотив ще започне днес участието си в първата шестица в плейофите с гостуване на Черно море във Варна. Двубоят ще се играе от 20:15ч. на стадион "Тича" във Варна.

Локо е един от малкото отбори, които успяха да победят варненци през редовния сезон. Черно море има едва четири загуби и едната беше на Лаута с 0:2. Мачът във Варна от редовния сезон завърши 2:2 и беше истинско зрелище. Така реално Локо е единственият отбор в елита, който няма загуба през този сезон от Черно море.

В миналия кръг Локо направи у дома 1:1 с ЦСКА 1948, а Черно море направи 0:0 като гост на Пирин.

Мачът е много важен и за двата отбора, защото реално при победа на Черно море тимът ще затвърди влизането в топ 3 и със сигурност ще спечели минимимум бронз. При победата на Локо разликата ще стане 4 точки между третото място, където е Черно море и четвъртото, където са пловдивчани. В момента Черно море е трети с 62 точки, а Локо е четвърти с 55 точки.

Наказан за двубоя за Локо е Хорхе Сегура.