Локомотив започна с победа новия сезон в efbet Лига. "Смърфовете" победиха с 2:1 Пирин след обрат. Костов откри за гостите в 10-та минута, но след попадения на Боруков в 42-та минута и на Карагарен в 61-та минута тимът стигна до пълен обрат и сложи край на серията си без победа в официален мач от април.

Срещата беше изгледана от Димитър Бербатов, който вчера беше и на Ботев - Хебър. Бербо е юноша на Пирин и много добър приятел с треньорския щаб на Локомотив - Томаш, Мирчев и Кючуков.

Локомотив беше без доста играчи - последните нови попълнения Луан и Силва не играха, аут бяха и Марсел, Каракашев и Томашевич.

В 10-та минута Станислав Косотв беше изведен добре в наказателното поле от Юлиян Попев и реализира останал сам срещу Пиргов. Голът беше отменен заради засада, а след това той беше прегледан с ВАР доста дълго време преди да бъде признат и Пирин поведе 0:1.

В 22-та минута удар на Димитър Илиев беше спасен от Янко Георгиев.

В 33-та минута Такахаши стреля от дистанция, но Пиргов внимаваше и улови.

Последва неточен удар на Боруков в 38-та минута.

В 42-та минута страхотен пробив на Карагарен завърши с подаване към Боруков, който от няколко метра нямаше проблеми да реализира във вратата на Пирин и Локомотив изравни резултата - 1:1.

В 56-та минута Зебли стреля от дистанция, но над вратата.

В 61-та минута Локомотив направи пълен обрат, Петър Витанов изведе чудесно сам Карагарен, който сам срещу Янко Георгиев го прехвърли технично и реализира за 2:1.

В 68-та минута Петър Витанов можеше да асистира за втори път, след като намери добре Димитър Илиев на границата на наказателното поле, но ударът на капитана на Локомотив премина покрай вратата.

Така Локомотив стартира с победа новия сезони и сложи край на каръка без победа. Тимът нямаше успех в официална среща от началото на април.

Следващият петък Локомотив ще гостува на шампиона Лудогорец.

Локомотив: Илко Пиргов, Мартин Паскалев, Райън Бидунга, Милош Петрович, Александър Василев, Петър Витанов (Тодор Павлов 90 + 1 мин.), Пиер Зебли, Бабакар Дион (Ивайло Димитров 76 мин.), Бирсент Карагарен (Христо Иванов 44 мин.), Димитър Илиев, Преслав Боруков

Пирин: Янко Георгиев, Александър Дюлгеров, Андрей Йорданов, Казуки Такашима, Красимир Станоев, Николай Бодуров, Петър Занев, Славчо Шоколаров (Венцислав Бенгюзов 57 мин.), Юлиян Попев (Даниел Иванов 89 мин.), Китан Василев (Юки Айзо 65 мин.), Станислав Костов (Преслав Йорданов 65 мин.)