Локомотив отново влезе в тройката, след като победи у дома с 3:0 Славия. Вратарят на гостите Светослав Вуцов си отбеляза автогол, Димитър Илиев удвои, а Бабакар Дион оформи крайния резултат.

В 5-та минута Петър Витанов стреля, но Вуцов спаси.

В 8-та минута Нгуена пусна пас към тревата към Кристиан Добрев, който направи уникален пропуск и не успя да прати топката във вратата на Хоркаш и изстрелът му излезе в аут.

В 11-та минута Нгуена прати топката покрай вратата на Хоркаш.

В 30-та минута Локомотив откри резултата, след като Димитър Илиев засече с глава центриране от корнер, Вуцов успя да спаси, но топката отиде при Мартин Паскалев, който стреля в гредата, но топката рикошира и се удари в гърба на Вуцов и влетя в мрежата му за 1:0.

В 35-та минута Джовани отправи удар, но той премина покрай вратата.

В 42-та минута Людовик Соарес стреля, но Хоркаш улови.

В 48-та минута Джовани беше изведен добре напредна и пусна към Димитър Илиев, който отблизо покачи на 2:0.

В 60-та минута Йосип Томашевич отправи топовен изстрел, но Вуцов изби.

В 72-та минута Димитър Илиев изведе чудесно Бабакар Дион, който излезе сам срещу Вуцов и той реализира за 3:0.

В 79-та минута Карагарен стреля, но Вуцов улови.

В 84-та минута Ахмед Ахмедов успя да вкара, но голът му беше отменен заради засада.

С победата Локо се завърна в тройката с 28 точки, а Славия е на 7-то място с 24 точки.

Следващият мач на Локомотив на 22 октомври - гостуване на Левски.

Локомотив: Динко Хоркаш, Матеус Силва, Мартин Паскалев (Луан 88 мин.), Райън Бидунга, Йосип Томашевич, Бабакар Дион (Ивайло Димитров 83 мин.), Пиер Зебли  (Георги Каракашев 75 мин.), Петър Витанов (Преслав Боруков 75 мин.), Джовани (Александър Василев 83 мин.), Бирсент Карагарен, Димитър Илиев

Славия: Светослав Вуцов, Христо Попадийн (Иван Минчев 52 мин.), Емил Виячки, Венцислав Керчев, Людовик Соарес, Георги Вълчев (Кристиян Стоянов 67 мин.), Емил Стоев (Ахмед Ахмедов 67 мин.), Кристиан Добрев (Мартин Сораков 86 мин.), Ерол Дост, Галин Иванов, Кемело Нгуена