Отборът на Локомотив (Пловдив) постигна минимална победа с 1:0 над Пирин (Благоевград) в контролна среща, която се проведе на "Лаута". Единственото попадение в двубоя вкара Хорхе Сегура в 81-та минута.

В първите 20-ина минути на проверката двата тима не вдигнаха особено много оборотите, като логично не видяхме и нито едно интересно положение.

В 37-ата минута Ивайло Иванов отправи първия точен удар, но стражът на "орлетата" Максим Ковальов се намеси майсторски.

През втората част нивото на футбола продължи да не бъде особено високо. В 77-ата минута резервния страж Марио Кирев можеше да сбърка фатално, след като получи подаване от защитник на Пирин. Вратарят не се забави и опита да изчисти топката, която обаче се отби в главата на футболист на Локомотив, преминавайки кълбото опасно близо до целта.

Все пак пет минути по-късно Марио Кирев излезе неразчетено, от което се възползва Хорхе Сегура. Бранителят прати кълбото в мрежата от близка дистанция.

До края на проверката "смърфовете" контролираха събитията на терена и логично се поздравиха с успеха.

Локомотив (Пловдив): 81. Томов, 44. Лясков, 5. Павлов, 12. Али, 16. Пешов, 17. Райнов, 22. Иванов, 33. Каракашев, 11. Андреев, 15. Костадинов, 14. Илиев

Пирин (Благоевград): 1. Ковальов, 8. Боянов, 83. Попадийн, 29. Бачев, 11. Арно, 6. Йорданов, 14. Полонски, 4. Абу, 7. Дончев, 11. Тасев, 19. Комано