Локомотив започна с много тежък мач защитата на Купата. Носителят на трофея игра продължения и победи много трудно с 4:3 тимът от Трета лига - Загорец. Домакините откриха чрез Пламен Иванов, а дузпа реализирана от Димитър Илиев и автогол на Явор Иванов обърнаха мача в полза на гостите. В последните минути на редовното време Загорец изравни с ново попадение на Плавен Иванов. В продълженията с голове на Умарбаев и Муслимович доведе резултата до 4:2 за Локомотив, а Пламен Иванов оформи своя хеттрик от дузпа.

В първите минути на мача вратарят на Загорец Евгени Караманов получи разтежение и беше принудително заменен от втория вратар Иван Стоянов. В 13-та минута Загорец трябваше да извърши втора принудителна смяна. Георги Георгиев се контузи и беше заменен от Пламен Иванов. Малко по-късно Митко Илиев от дистанция, но ударът му премина над вратата. Последва и нов удар на Илиев извън наказателното поле, но този път Иван Стоянов се намеси и изби в корнер. В 20-та минута Иван Стоянов от корнер, а влезналия като смяна Пламен Иванов засече с глава и откри резултата. В 23-та минута Локомотив получи дузпа, Илич стреля извън наказателно поле, а топката срещна ръката на Коста Янев и съдията отсъди наказателен удар. Капитанът Димитър Илиев не сбърка и изравни резултата. В 30-та минута Локомотив направи пълен обрат, Илич центрира от корнер, а Добромир Димитров игра с глава, но изчисти топката в съотборника си Явор Иванов и топката влетя в мрежата за Загорец.

В 51-та минута удар на влезлия като резерва Кенан Муслимович беше спасен от Стоянов. В 76-та минута Георги Минчев се пребори за топката проби и стреля, но Стоянов успя да спаси. В 77-та минута Муслимович направи много добро отиграване и стреля, но Стоянов изби. В 88-та минута Загорец изравни, Милен Митев стреля от дистанция, а топката срещана напречната греда, при добавката Пламен Иванов реализира за 2:2. И така отборът от Югоизточната трета лига успя да стигне до продължения срещу носителя на Купата.

В 95-та минута удар на Пулиезе беше спасен от Иван Стоянов. В 99-та минута Локомотив успя да излезе напред в резултата за втори път, след продължителна атака, топката стигна до Парвиз Умарбаев, който с удар по земята в наказателното поле успя да вкара за 3:2. В 105-та минута Локо можеше да реши мача, след като Николаев подаде към Муслимович, но ударът на нападателя срещна напречната греда.

В 111-та минута Кенан Муслимович успя да се разпише след удар от границата на наказателното поле и реши двубоя в полза на Локомотив - 4:2. В 114-та минута Загорец получи дузпа, след като Кристиан Гомис задържа за фланелката Явор Иванов. Пламен Иванов застана зад топката и успя да реализира своя хеттрик.

Така Локомотив продължава успешно битката за Купата и очаква жребия за осминафиналите.

Загорец: Евгени Караманов (Иван Стоянов 6 мин.), Георги Георгиев (Пламен Иванов 13 мин.), Денислав Атанасов, Димитър Видев (Хайри Мехмед 46 мин. (Иван Петров 91 мин.), Добромир Димитров (Кристиян Славов 65 мин.), Ивелин Иванов, Коста Янев, Иван Стоянов (Александър Хардалов 65 мин.), Милен Митев, Явор Иванов, Николай Янков

Локомотив: Илко Пиргов, Кристиан Гомис, Лукас Масоеро, Милош Петрович, Валентино Пулиезе (Даниел Димитров 101 мин.), Петър Витанов (Парвизджон Умарбаев 66 мин.), Момчил Цветанов, Филип Михалевич (Николай Николаев 66 мин.), Кристиан Илич (Кенан Муслимович 51 мин.), Димитър Илиев (Иван Михайлов 114 мин.), Бирсент Карагарен (Георги Минчев 51 мин.)