Локомотив Пловдив записа четвърта поредна победа в родния елит. "Смърфовете" победиха Пирин като гост с 1:0 в среща от 5-ия кръг в ebet Лига. Домакините играха от 21-та минута с човек по-малко след директен червен картон на Мартин Бачев, а победата донесе Джовани след точно изпълнена дузпа в 72-та минута.

В самото начало на двубоя Димитър Илиев отправи удар, който Ковальов спаси.

Последва и изстрел на Конте, който вратарят на Пирин отново отрази.

В 21-та минута Пирин остана с 10 човека, след като Мартин Баче фаулира откъсващия се сам срещу вратаря на Пирин - Георги Минчев. Така той получи директен червен картон и остави домакините с човек по-малко.

В 43-та минута Лясков изпусна Комано, който стреля, но не улучи вратата. Локо отговори с удар на Минчев, който не успя да преодолее Ковальов с удар от близка дистанция.

В началото на втората част удар на Джовани премина в аут.

В 57-та минута Кондраков излезе сам срещу Ковальов, но вратарят на гостите спаси.

В 63-та минута Локо беше много близо да открие резултата, но изстрел на Димитър Илиев срещна гредата.

След това Хоркаш сгреши, но Тютюков не успя да се възползва и да открие.

В 72-та минута Локомотив откри резултата, след като Дюлгеров игра с ръката в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Голмайсторът на "смърфовете" Джовани застана зад топката и не сгреши - 0:1.

Така Локомотив записа 4-та поредна победа в елита и продължава да е лидер с 13 точки. Пирин е с една точка и е на 15-то място.

Следващият петък Локомотив приема Арда.

Пирин: Максим Ковальов, Александър Дюлгеров, Илиан Костов, Мартин Бачев, Георги Върбанов, Аюб Абу, Юго Комано (Симеон Александров 78 мин.), Дмитро Семенив, Велислав Минков (Станислав Костов 86 мин.), Борис Тютюков, Данийл Кондраков

Локомотив: Динко Хоркаш, Матеус Силва (Кристиян Пешов 85 мин.), Мартин Паскалев, Хорхе Сегура, Ангел Лясков, Алфа Конте (Алфа Конте 84 мин.), Евандро (Калоян Костов 90 + 3 мин.), Христо Иванов, Джовани, Димитър Илиев, Георги Минчев (Георги Каракашев 90 мин.)