След Купата на България Локомотив Пд увенча отличния сезон и със Суперкупата. Черно-белите развенчаха Лудогорец на финала в Разград и победиха с 1:0, като за втори път спечелиха трофея след 2004 година, когато станаха шампиони на страната. През целия мач Локо бе по-добрият и по-зрял отбор, защитаваше се организирано, в нападение създаде много повече положения от съперника си и успя да триумира в 88-та минута с прекрасен гол на капитана Димитър Илиев. В средата на второто полувреме Лудогорец остана с човек по-малко след изгонването на Икоко и Локо се възползва по най-добрия начин.

Двубоят започна равностойно с доста брак в действията и на двата отбора. Още в 15-та минута Витанов бе контузен при единоборство с играч на Лудогорец и напусна принудително, заменен от Дейвид Малембана. В 19-ата минута Жоржиньо вкара гол за Лудогорец, който бе правилно отменен поради засада. В 33-тата минута пред Локо се отвори добра възможност за попадение. След центриране от фаул Алмейда с глава подаде към Аралица, който също с глава стреля встрани от вратата. 5 минути по-късно Салинас бе изведен отляво, върна към Илиев, който успя да промуши към Аралица. Последният опита задна ножица, но стреля над гредата. Минута преди края на първото полувреме и Локо вкара гол, който бе отменен. Черно-белите разиграха добра акция отдясно, Салинас изведе Умарбаев, който стреля, топката се отби в защитник, след което Томашевич я довкара. Последният обаче бе в засада в момента на удара и трябваше да остави топката, която щеше да влезе в мрежата. Секунди след това Карагарен центрира отдясно, Аралица стреля от въздуха, но вратарят на домакините Ренан изби.

След почивката Локо натисна. В 58-та минута отново Аралица пропусна отлична възможност. Умарбаев открадна една топка в центъра, напредна и изведе нападателя отдясно, но ударът му бе париран от Ренан. В 63-та минута Карагарен проби отдясно и върна към Салинас, чийто удар бе избит от вратаря. Секунди по-късно Икоко удари без топка Масоеро, реферът го изгони и Лудогорец остана с 10 души. Последва коварен шут на Умарбаев, който профуча встрани от гредата. Натискът на черно-белите се засили още повече и в 69-та минута те попуснаха поредна възможност. Карагарен стреля от въздуха отдясно, но вратарят Ренан отново показа класа. В 81-та минута Умарбаев центрира отляво към далечната греда, Алмейда стреля с глава над гредата. Логичното се случи в 88-та минута след превъзходна триходова акция на черно-белите. Алмейда изведе Карагарен, който технично копна към Димитър Илиев. Капитанът стреля от въздуха и прониза далечния ъгъл на вратата на шампионите, като донесе напълно заслужената победа на Локомотив Пд.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 0:1

0:1 Димитър Илиев 88

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 22. Икоко, 5. Терзиев, 21. Григоре, 6. Таута, 7. Сантана, 12. Анисе, 17. Жоржиньо, 8. Битон, 95. Каули, 13. Чибота

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 71. Луков, 61. Алмейда, 25. Масоеро, 20. Петрович, 10. Умарбаев, 34. Витанов, 50. Томашевич, 9. Карагарен, 16. Салинас, 14. Илиев, 77. Аралица