Локо записа втора поредна победа в елита и излезе начело в класирането след 3-ия кръг. Пловдивчани победиха с 4:0 Ботев Враца у дома, а головете отбелязаха Хорхе Сегура, Георги Минчев, Бабакар Дион и Петър Андреев.

Локомотив излезе със специални фланелки в подкрепа на служителя на клуба Нина Вангелова, която се бори за живота си в Пирогов.

Във втората минута Джовани отправи удар, който премина над вратата.

В 16-та минута Матеус центрира в наказателното поле към Минчев, който игра с глава, но Костов улови.

В 22-та минута Локо откри резултата, Дион центрира от корнер, Минчев продължи с глава, а Сегура засече атрактивно с пета, топката се удари в напречната греда и влетя в мрежата на Костов - 1:0.

В 27-та минута Димитър Илиев пусна дълъг пас от половината на Локомотив, топката достигна до Георги Минчев, който пое с хубав изстрел прокара кълбото между краката на Костов за 2:0.

В 40-та минута Браян Переа отправи удар, който беше неточен.

В 50-та минута Георги Минчев игра с глава, но топката премина над вратата.

В 57-та минута Чавдар Ивайлов стреля, но право в Хоркаш.

В 60-та минута Даниел Генов се озова на много добра позиция и отправи удар, но той премина покрай вратата на Хоркаш.

В 66-та минута Ангел Лясков беше изгонен с директен червен картон и Локо доигра мача с 10 човека, след като фаулира Браян Переа. Лясков беше последен в защита и беше изгонен.

След изпълнението на фаула Цветанов стреля в стената, топката се върна в Переа, който би над вратата.

В 82-та минута Локо направи резултата класически, влезлият през втората част Алфа Конте пусна страхотен пас към Бабакар Дион, който пое и реализира за 3:0.

В 90-та минута Переа стреля, но Хоркаш успя да избие в корнер.

В самия край на двубоя Красимир Тодоров отправи страхотен удар, който Хоркаш спаси.

В последните секунди на двубоя Петър Андреев пресира Красимир Костов, успя да му отнеме топката и реализира своето дебютно попадение за първия отбор на Локомотив - 4:0.

С победата Локомотив събра 7 точки и излезе на първото място, а Ботев Враца е на 9-та позиция с 3 точки.

Следващата неделя Локомотив трябва да приеме Левски, но двубоят може да бъде отложен.

Локомотив: Динко Хоркаш, Матеус Силва, Мартин Паскалев, Хорхе Сегура, Ангел Лясков, Бабакар Дион (Калоян Костов 86 мин.), Христо Иванов, Джовани (Георги Каракашев 62 мин.), Евандро (Кристиян Пешов 73 мин.), Димитър Илиев (Петър Андреев 86 мин.), Георги Минчев (Алфа Конте 62 мин.)

Ботев Враца: Красимир Костов, Браян Мендоса, Луис Фелипе (Красимир Тодоров 85 мин.), Мартин Кавдански, Момчил Цветанов, Диого Барбоза (Марко Мажуга 77 мин.), Спас Георгиев (Жан Пиер Да Силва 63 мин.), Чавдар Ивайлов, Стефан Велев, Даниел Генов (Мирослав Маринов 77 мин.), Браян Переа