Локомотив направи 0:0 срещу кипърския АЕЛ (Лимасол) в контрола, която се играе на стадион "Локомотив".

Александър Томаш заложи на резерви в спаринга, а единствено Ангел Лясков игра от футболистите, които взеха участие в двубоя срещу Ботев Враца. Лясков обаче беше изгонен с червен картон и ще пропусне мача в неделя срещу Левски.

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на домакините. Футболистите на АЕЛ направиха бърза атака, която завърши с мощен шут от точката на дузпата на Агелос Андреу, но кълбото се отби в десния страничен стълб.

В 4-ата минута Лео Сена отправи удар от над 30 метра, но кълбото прелетя високо над целта.

В 9-ата минута Морейра Мендес бе изведен очи в очи със стража на "смърфовете", който обаче се намеси майсторски. В края на първата част се породи напрежение край тъчлинията между Петър Андреев и Петър Филипович, но страстите бързо бяха потушени, а двамата футболисти получиха директни червени картони.

През втората част двата отбора се опитаха да стигнат до попадения, създадоха по няколко ситуации, но така и не видяхме голове в проверката между двата тима.

В неделя Локомотив приема Левски.

Локомотив: Кристиан Томов, Ангел Лясков, Калоян Костов, Ефе Али, Видол Сейменски, Лео Сена, Георги Каракашевм Кристиян Мендоса, Алфа Конте, Петър Андреев, Аксел Велев

АЕЛ: Мигел Оливейра, Раву Цоука, Джалма Силва, Константинос Сотириу, Петър Филипович, Хавиер Мендоса, Слободан Медоевич, Аарън Чибола, Агелос Андреу, Морейра Мендес, Джонатан Морсай