Представителният отбор на Локомотив (Пловдив) записа равенство в първата си контрола на турска земя. "Черно-белите" завършиха наравно 2:2 с грузинския вицешампион Динамо (Тбилиси). Попаденията за пловдивчани бяха дело на Ален Ожболт и Димитър Илиев.

В началните минути на срещата липсваха голови положения, но няколко груби влизания на играчи на Динамо, както и на Милош Петрович, бяха санкционирани с жълти картон. В 17-та минута играч на грузинците се озова срещу Мартин Луков, но прехвърлящия му удар мина много над целта. В 19-та минута Динамо (Тбилиси) откри резултата. След подаване от дясно Антонио Рохано бе намерен непокрит в наказателното поле и от близка дистанция порази вратата на Луков за 0:1. Локомотив отговори в следващата атака със силен изстрел с левия крак на Игор Банович, избит в корнер. При последвалия корнер Аралица засече с глава, а топката мина встрани от целта. В 36-та минута Милош Петрович бе изгонен заради втори жълт картон, а на неговото място влезе Момчил Цветанов. Точно той напредна от ляво в 39-та минута и асистира на Ален Ожболт, който засече от близо и изравни за 1:1. Динамо бързо върна гола чрзе Дмитриу Иванисеня. Той получи топката след корнер и с удар от дъгата на наказателното поле вкара за 1:2.

В 57-та минута Мартин Луков трябваше да показва рефлекс след удар на играч на грузинците от дъгата на наказателното поле. В 68-та минута Димитър Илиев стреля директно от фаул, но топката излезе в аут. В 72-та минута Вилим Посинкович открадна една топка в центъра, напредна и нанесе изстрел в наказателното поле, вратарят на "сините" спаси. В 75-та минута Момчил Цветанов стреля от пряк свободен, а стражът на противника успя да избие. Момчил изблъскан, дузпа. Зад топката застана капитанът Димитър Илиев, който бе безпогрешен за 2:2.

Следващата контрола на Локомотив е планирана за 1-ви февруари. Съперник на Локомотив ще бъде Беласица (Струмица, Македония).

Съставът на Локомотив през първото полувреме: Мартин Луков, Милош Петрович (36' Момчил Цветанов), Асен Георгиев, Йосип Томашевич, Мустафа Абдулахи, Игор Банович, Парвизджон Умарбаев, Бирсент Карагарен, Димитър Илиев, Анте Аралица, Ален Ожболт

Съставът на Локомотив през второто полувреме: Мартин Луков, Димитър Везалов, Асен Георгиев, Лукас Масоеро, Йосип Томашевич, Янко Ангелов, Игор Банович (79' Уирис Густаво), Димитър Илиев, Момчил Цветанов, Вилим Посинкович, Анте Аралица (62' Никола Марич)