Локомотив направи 0:0 като домакин на Арда и пловдивчани продължават без победа у дома в първенството. Двубоят се игра под непрестанен дъжд над стадион "Локомотив", а в края на двубоя и тока на стадиона спря, което наложи 9-минутно продължение.

В 10-та минута Венсан Марсел стреля, но доста неточно.

В 20-та минута Димитър Илиев засече с глава центриране от корнер, но Караджов нямаше проблеми и улови.

В 44-та минута след центриране на Карагарен от фаул Димитър Илиев успя да засече с глава и затрудни много вратаря на Арда, но той успя да избие в корнер.

В 48-та минута удар на Карагарен отблизо премина встрани от вратата.

В 55-та минута Локомотив получи дузпа за игра с ръка в пеналта от страна на Пламен Крумов. Ивелин Занев прегледа ситуацията с ВАР и отмени решението си.

В 70-та минута дойде и най-голямото положение за гостите в мача. След голямо разбъркване в наказателното поле Спас Делев стреля, след което топката стигна до Алекс Петков, който нацели дясната греда на вратата на Лукас Рейдър.

В 80-та минута осветлението на стадиона спря и той беше прекъснат за около 8 минути.

След подновяването на срещата Крумов стреля от фаул, но над вратата на Рейдър.

В 90-та минута Минчев стреля от фаул, но топката премина над вратата.

Заради забавянето Ивелин Занев даде 9 минути продължение.

В добавеното време Минчев стреля с глава, но Караджов улови.

В шестата минута от добавеното време Локомотив стигна до много чисто положение, след като Венсан Марсел стреля от границата на наказателното поле, но Караджов успя да избие в корнер.

С равенството Локомотив е осми с 9 точки, а Арда е на девето място с 10 точки.

Във вторник Локомотив приема Пирин в отложен мач от третия кръг.

Локомотив: Лукас Рейдър, Кристиан Гомис, Милош Петрович, Олексий Биков (Шакил Сно 77 мин.), Бирсент Карагарен, Лукас Салинас (Айвън Ангелов 73 мин.), Петър Витанов, Йосип Томашевич, Венсан Марсел, Димитър Илиев, Георги Минчев

Арда: Иван Караджов, Милен Стоев, Алекс Петков, Пламен Крумов, Александър Георгиев, Илия Юруков, Лъчезар Котев (Милен Желев 76 мин.), Атанас Зехиров, Светослав Ковачев (Иван Коконов 66 мин.), Спас Делев (Румен Руменов 90 + 10 мин.), Тонислав Йорданов (Жуниньо 66 мин.)