Локомотив Пд помете Арда с 5:2 в мач от петия кръг на efbet Лига и се изкачи на второ място във временното класиране с актив от 10 точки и по-добра голова разлика от Левски. Черно-белите приземиха новака в елита, който нямаше загуба в първите 4 кръга. Локо бе гост в двубоя, който обаче се игра на Лаута, тъй като стадионът на Арда все още няма лиценз. Отборът на Бруно Акрапович затвърди впечатлението, че се намира в много добра форма и поне за момента е един от най-стойностните тимове у нас. Черно-белите засега отлично използват набраната скорост и самочувствие от добрите си мачове в Лига Европа и успешно ги пренасят във вътрешния шампионат. Те започнаха много силно и вкараха 4 безответни гола до 52-ата минута. Арда успя да върне две попадения, но Томашевич сложи точка на спора с пети гол.

В 11-ата минута Густаво откри резултата, след като се възползва от грешка на вратаря на символичните домакини при едно наглед леко центриране. Само две минути по-късно резултатът бе удвоен. Димитър Илиев намери много технично връхлитащия Бирсент Карагарен, който с глава направи 2:0. В 44-ата минута Илиев изпрати топката в наказателното поле, където Ален Ожболт успя да преодолее вратаря Караджов и след това реализира на празна врата.

Локо започна по-активно и след почивката и много скоро вкара 4-ти гол. В 52-ата минута Един Бахтич се озова в отлична позиция след многоходова акция и прониза още един път вратаря Караджов. 3 минути по-късно Арда все пак върна един гол. Веселин Мачев бе изведен в наказателното поле и стреля точно покрай Мартин Луков. В 72-ата минута Деян Лозев вкара второ попадение за Арда, след като се възползва от недоразумение на Луков и Томашевич. 3 минути след това обаче Томашевич поправи грешката и вкара пети гол за Локо с бомбен шут от около 25 метра.

АРДА (КЪРДЖАЛИ) - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 2:5
0:1 Густаво (11)
0:2 Карагарен (14)
0:3 Ожболт (44)
0:4 Бахтич (52)
1:4 Марчев (55)
2:4 Томашевич (72-а)
2:5 Томашевич (75)

АРДА (4-2-3-1): 1. Караджов, 20. Лозев, 4. Стоев, 5. Гаич, 12. Глишик, 27. Мартинов, 9. Марчев, 17. Коконов, 8. Ховсепян, 99. Василиев, 45. Сам
Старши треньор: С. Белчев

ЛОКО ПД (3-5-2): 71. Луков, 5. Малембана, 6. Езе, 20. Петрович, 9. Карагарен, 34. Витанов, 19. Уирис, 50. Томашевич, 13. Бахтич, , 12. Ожболт, 14. Илиев