Локомотив Пловдив победи Локомотив София с 1:0 и достигна до първа победа през втория полусезон в елита. Единственото попадение реализира нападателят Ерик Сорга, който вкара и дебютния си гол за "смърфовете".

В 3-та минута Димитър Илиев изведе добре Бабакар Дион, който отправи изстрел, но той беше уловен от Гай.

В 21-та минута удар на Сорга беше уловен от Гай. Последва и неточен удар на Матеус Силва.

В 26-та минута изстрел на Джовани беше спасен от вратаря на Локо София.

Малко по-късно последва и удар на Юлиян Ненов от фаул, но той беше неточен.

В 38-та минута Джовани навлезе в наказателното поле и отправи удар, но той премина над вратата.

В 45-та минута Йосип Томашевич отправи удар, който премина опасно покрай вратата на Локо София.

В 53-та минута Джовани стреля, но над вратата. Последва и неточен изстрел на Матеус Силва.

В 59-та минута Локомотив откри резултата, след като Петър Витанов се измъкна добре в наказателното поле и подаде към Ерик Сорга, който на опразнената врата вкара първия гол за тима пред новата трибуна "Бесика" и първи гол за отбора през тази година - 1:0.

В 80-та минута Петър Витанов успя да отправи хубав изстрел, но вратарят на Локо София успя да избие.

В 86-та минута Матеус Силва направи страхотен пробив и отправи удар, но той премина опасно покрай вратата на Гай.

В 89-та минута след изпълнение на корнер Тодор Павлов засече с глава, а топката премина покрай вратата на гостите.

В последните секунди на двубоя Селсо Рапосо центрира в наказателното поле, където Станислав Костов стреля от воле, но над вратата.

С успеха Локо Пловдив събра 37 точки и е на 4-то място, а Локо София е на 9-та позиция с 28 точки.

Следващата събота Локомотив гостува на ЦСКА.

Локомотив Пловдив: Динко Хоркаш, Тодор Павлов, Мартин Паскалев, Йосип Томашевич, Матеус Силва, Пиер Зебли, Бабакар Дион (Милош Петрович 90 мин.), Димитър Илиев, Петър Витанов (Георги Каракашев 83 мин.), Джовани (Денислав Александров 85 мин.), Ерик Сорга (Христо Иванов 90 мин.)

Локомотив София: Бубакар Гай, Лука Иванов, Божидар Кацаров, Дейвид Малембана, Юлиан Ненов, Мартин Райнов, Красимир Милошев (Селсо Рапосо 75 мин.), Бруно Франко, Алан Фильо, Карлос Франса, Димо Бакалов (Станислав Костов 63 мин.)