Локомотив Пловдив победи Спартак Варна като гост в двубой от 13-ия кръг на efbet Лига. Мачът завърши с 2:0 за пловдивчани, като головете бяха отбелязани от Бирсент Карагарен в 73-а минута и 95-тата минута.  Гол на Денис Баланюк в 31-а минута беше отменен преди това за домакините.

Гостите стигнаха до шанс след само 4 минути игра. След пробив на Димитър Илиев, той завърши атаката, но ударът премина встрани след рикошет.

В първите 20-25 минути пловдивчани успяха да наложат доминацията си, но положенията не бяха толкова много пред вратата на Дичевски.

В 27-а минута топката стигна малко случайно до Райън Бидунга, който стреля в близкия ъгъл на Дичевски, но той се намеси добре.

Само 4 минути по-късно обаче Спартак можеше да вземе аванс. След балонно центриране в наказателното поле на Локо Пловдив Денис Баланюк изпревари Райън Бидунга и заби топката с глава покрай Динко Хоркаш за 1:0. След намесата ВАР то беше отменено за засада обаче.

В началото на втората част и двата състава търсеха гола, а в рамките на 30 секунди в 53-а минута и двата размениха по един точен, но лек удар.

След няколко точни удари на сметката на гостите, се стигна до попадение за "смърфовете". След поредната продължителна атака на гостите, Бирсент Карагарен беше намерен непокрит на границата на наказателното поле, който завърши с хубав удар за 1:0.

Спартак Варна - Локомотив Пловдив 0:1

Ето и съставите на двата тима:

Спартак Варна: 21. Дичевски, 9. Мехмед, 6. Моура, 25. Димов, 23. Менди, 8. Климентов, 11. Митев, 30. Васев, 33. Димитров, 14. Ивей, 27. Баланюк

Локомотив Пловдив: 23. Хоркаш, 13. Матеус, 91. Бидунга, 4. Паскалев, 50. Томашевич, 15. Зебли, 10. Маркес, 14. Илиев, 7. Дион, 9. Карагарен, 99. Боруков