Локомотив загуби първата си контрола от предсезонната подготовка. "Черно-белите" отстъпиха на кипърския АЕЛ (Лимасол) с 2:0 на стадион Славия в софийския квартал Овча Купел.

Гостите поведоха в 24-та минута, когато нападател на АЕЛ бе спънат в наказателното поле от Димитър Велковски, а главният съдия Никола Попов отсъди дузпа, реализирана за 0:1 в полза на кипърците. Секунди след това Веселин Марчев бе изгонен с директен червен картон, заради оспорване на съдийско решение. Той обаче бе заменен от Асеведо поради приятелския характер на мача. В 40-та минута Дино Мартинович получи хубав пас в наказателното поле на противника и стреля, но право в стража на АЕЛ. В самият край на първото полувреме Димо Бакалов бе съборен в наказателното поле на кипърския тим, но реферът не пожела да отсъди дузпа.

В 50-та минута АЕЛ поведе с 0:2. От неразбирателство между Димитър Велковски и Илко Пиргов се възползва нападател на "жълто-сините", който реализира на празна врата. Добра възможност се откри пред каращия проби в Локомотив Патрик Циани, но изстрелът му бе спасен. Хубаво разиграване намери Жак Пехливанов, който пусна към Иван Колев, но той бе спрян от защитата на АЕЛ преди да нанесе удар. В 80-та минута Иван Колев бе спънат за дузпа, но отново не последва сигнал на съдията.

Двубоят бе изгледан от собственика Христо Крушарски, спортния директор Чавдар Цветков и почетния президент Христо Бонев.

Съставът на Локо:

Първо полувреме: Пиргов, Крумов, Везалов, Марков, Велковски, Траянов, Ннеку (27' Илескас), Марчев (27' Асеведо), Бакалов, Мартинович, Камбуров

Второ полувреме: Пиргов (65' Павлин Евтимов), Крумов (70' Янъков), Йевтоски, Иванов, Велковски (51' Исуф), Илескас (60' Славков), Асеведо (70' Филип Колев), Пехливанов, Бакалов (60' Иван Колев), Умарбаев (66' Серджо Телес), Циани