Локомотив не успя да победи ЦСКА 1948 у дома и завърши наравно 1:1. Това беше и официалният дебют на новият треньор на тима Александър Тунчев. Домакините откриха с гол на Масоеро в 5-та минута, но Момчил Цветанов си отбеляза автогол в 14-та минута.

Локомотив откри в 5-та минута. След късо подаване от корнер Умарбаев центрира в наказателното поле, а Лукас Масоеро успя да засече с глава и откри резултата. ЦСКА 1948 успя да изравни доста бързо още в 14-та минута. След центриране в наказателното поле Момчил Цветанов засече топката в собствената си врата с глава.

В 48-та минута опасен удар на Галин Иванов премина покрай вратата. В 53-та минута Минчев беше изведен добре, но Наумов отрази удара му. В 57-та минута Локомотив изпусна много чисто положения Салинас излезе очи в очи срещу Наумов, но вратарят спаси.

Локомотив е втори с 23 точки и два мача по-малко ЦСКА 1948 е на четвъртата позиция с 19.

Следващата събота Локомотив посреща Ботев в пловдивското дерби.

Локомотив : Мартин Луков, Милош Петрович, Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Момчил Цветанов, Бирсент Карагерен, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев (Кристиан Гомис 72 мин.), Лукас Салинас (Кристиан Илич 70 мин.), Димитър Илиев (Кенан Муслимович 90 + 3 мин.), Георги Минчев

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Александър Александров, Венцислав Василев, Димитър Пиргов, Лазар Марин, Васил Шопов, Георги Русев (Ангел Бастунов 67 мин.), Галин Иванов, Даниел Младенов (Андон Гущеров 75 мин.), Марио Топузов (Галин Минков 90 + 1 мин.), Мартин Камбуров