Локомотив победи с 2:0 Царско село у дома в първи мача и за двата отбора след паузата в първенството, която продължи три седмици. Двата гола за домакините вкара Георги Минчев, който е бивш играч именно на Царско село.

В 23-та минута Локомотив откри резултата. Момчил Цветанов отне топката от центъра направи двойно подаване с Димитър Илиев и подаде на Георги Минчев, който на празната врата успя да открие резултата срещу бившия си отбор.

В 31-та минута Димитър Илиев направи невероятен пропуск. Вратарят Пласид подари топката на Илиев, който го преодоля, но вместо да стреля веднага поизчака малко, Луис Педро успя да застане на голлинията и тогава голмайсторът на Локомотив се опита да го прехвърли, но не успя и топката излезе в корнер.

В 38-та минута Илиев центрира към Илич, който отигра атрактивно, но ударът му премина над вратата.

В началото на второто полувреме удар на Димитър Илиев беше спасен от Пласид.

В 59-та минута удар на Умарбаев беше спасен от Пласид, последва удар на Минчев, който беше избит от бранител на гостите от голлинията, а след това Цветанов нацели гредата. Минчев все пак реализира, но голът беше отменен заради засада.

В 74-та минута Локомотив успя да стигне до втори гол. Луис Педро сгреши и вместо да изчисти качи топката на главата на Георги Минчев и нападателят на "смърфовете" вкара за 2:0.

С победата Локомотив събра 46 точки и остава на второто място, а Царско село е девети с 25.

Следващият четвъртък Локомотив гостува на Монтана.

Локомотив: Илко Пиргов, Лукас Масоеро, Давид Малембана, Диниш Алмейда, Бирсент Карагарен (Георги Мавродиев 90 + 3 мин.), Парвизджон Умарбаев (Николай Николаев 87 мин.), Петър Витанов, Момчил Цветанов, Кристиан Илич (Видол Сейменски 90 + 3 мин.), Димитър Илиев (Александър Колев 90 мин.), Георги Минчев

Царско село: Джони Пласид, Реян Даскалов, Иван Бандаловски, Луис Педро, Дилан Мартенс, Антонио Георгиев (Димитър Костадинов 46 мин.), Лъчезар Балтанов, Карим Роси (Лесли Думас Де Са 63 мин.), Андерсон Кордейро (Панайотис Лука 80 мин.), Луи Нганиони, Стефан Христов