Локомотив Пд загуби гостуването си на Левски с 0:1 в дербито от поредния кръг на efbet Лига. Двубоят противопостави втория срещу третия и премина във високо темпо и много борба. Черно-белите се държаха мъжки и опитаха да се противопоставят на домакините, но в крайна сметка не издържаха на напора и агресията на отбора на Петър Хубчев, особено след почивката. Локо се бранеше организирано и опитваше атаки, но преди почивката не успя да застраши сериозно вратата на Левски. В последните минути на първото полувреме сините пропуснаха възможност да открият резултата. Аржентинецът Мазурек стреля от над 20 метра, но Луков плонжира и изби топката от долния ляв ъгъл. Последва центриране на Станислав Иванов, Езе изби с глава нагоре, след което Луков не прецени ситуацията и коженото кълбо се отби в горната греда, след което Малембана изчисти.

В 50-ата минута Горанов проби и стреля, но Луков боксира. Атаката за Левски продължи, а Паулиньо майсторски финтира Илиев, след което центрира остро пред вратата на "черно-белите". Там Езе изпревари Робърта и при опита да избие удари дясната греда на своя вратар – за втори път в мача. В 59-ата минута новият нападател на домакините Робърта изправи публиката на крака. 21-годишният футболист пое центриране на Миланов и с диагонален изстрел вкара третото си попадение в първенството. Локо опита да стигне до изравнителен гол, но Митко Илиев стреля с глава покрай гредата. Минута преди края пък Езе свали топката с глава в наказателното поле след центриране отляво, но Каргас се намеси и изчисти. Така натискът на черно-белите не доведе до попадение и те трябваше да се примирят със загубата.

ЛЕВСКИ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:0

1:0 Робърта (59)

ЛЕВСКИ: Милан Миятович, Живко Миланов, Янис Каргас, Нуно Рейш, Иван Горанов, Мартин Райнов, Илия Юруков, Станислав Иванов, Франко Мазурек, Паулиньо, Найджъл Робърта

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): Мартин Луков, Милош Петрович, Стивън Езе, Дейвид Малембана, Павел Витанов, Парвиз Умарбаев, Димитър Илиев, Бирсент Карагарен, Ален Ожболт, Анте Аралица, Момчил Цветанов