Локомотив победи с 2:1 Арда след пълен обрат в Кърджали в среща от първия кръг от втория полусезон в елита. Тунгара откри в 5-та минута за домакините, но Бабакар Дион изравни в 28-та минута. В 69-та минута Евандро от дузпа осигури успеха на пловдивчани в първия официален мач за 2024-та година за тима.

Официален дебют за Локомотив направиха Мичи Нтело и Йоан Баи, а повторен дебют направи Мартин Райнов.

В 5-та минута Арда откри резултата след ужасяваща грешка в защита, Мартин Паскалев не успя да върне добре топката към Динко Поркаш, който се опита да изчисти, но право в краката на Тунгара, който не сгреши на опразнената врата за 1:0.

Локо вкара в 17-та минута, след като Мартин Райнов беше най-съобразителен след сериозно разбъркване в пеналта. Голът обаче беше отменен заради засада.

В 28-та минута Димитър Илиев игра с глава и нацели гредата, но в ситуацията беше свирена засада.

Три минути по-късно отново гол на Локомотив беше отменен. Евандро центрира в пеналта към Бабакар Дион, който засече и реализира. След дълго гледане на ВАР голът беше признат и Локо изравни резултата - 1:1.

В 62-та минута Локо стигна до страхотен шанс да направи пълен обрат. След центриране в наказателното поле на Лясков Мартин Паскалев игра с глава, но Господинов изби в напречната греда и спаси попадението.

В 69-та минута Ангел Лясков центрира в пеналта, а Пламен Крачунов се опита да направи шпагат, но топката е удари в ръката му и съдията Драгомир Драганов отсъди дузпа. Евандро застана зад топката и не сгреши за 1:2 и Локо направи пълен обрат.

В 81-та минута Ел Мами Тетах отправи удар, който беше избит от Хоркаш в корнер.

В 88-та минута Локо можеше да реши мача, след като Дион стреля, но Господинов изби, а при добавката Евандро стреля много неточно.

С победата Локо събра 41 точки и е на 4-та позиция, а Арда е на седмото място с 31 точки.

В следващия кръг Локо е домакин на Хебър на 24 февруари от 12:45ч.

Арда: Анатолий Господинов, Иван Тилев (Ел Мами Тетах 64 мин.), Пламен Крачунов, Джалал Хюсеинов, Енебезер Окезие, Лъчезар Котев, Борислав Цонев, Деян Лозев (Милен Стоев 90 + 1 мин.), Абубакар Тунгара, Тонислав Йорданов (Борис Тютюков 73 мин.), Станислав Иванов

Локомотив: Динко Хоркаш, Оливие Камдем, Мартин Паскалев, Хорхе Сегура, Ангел Лясков, Бабакар Дион, Христо Иванов, Мартин Райнов (Мичи Нтело 75 мин.), Евандро, Йоан Баи (Кристиян Пешов 79 мин.), Димитър Илиев