Локомотив загуби у дома с 0:1 дербито с ЦСКА в отложен мач от 7-ия кръг в елита. Единственият гол вкара Лазар Туфегджич в 28-та минута, а домакините трябва да съжаляват, че не стигнаха поне до точка, след като изпуснаха доста положения.

Още в началото на двубоя Карагарен центрира, а Боруков засече, но Бусато внимаваше и улови.

В 11-та минута Туфегджич излезе сам срещу Хоркаш, но реши да го прехвърля и топката премина покрай вратата на Локомотив, а беше отсъдена и засада.

В 25-та минута Иван Турицов стреля, но над вратата.

В 27-та минута Дион се озова на удобна позиция да стреля, но не успя да отправи хубав удар и Бусато без проблем улови.

В 28-та минута ЦСКА успя да открие резултата, след сериозно разбъркване в наказателното поле Турицов подаде към Туфегджич, който на опразнената врата вкара за 0:1.

В 36-та минута Матеус Силва центрира, а Бирсент Карагарен засече с глава, но топката премина опасно покрай вратата.

В 43-та минута Томашевич стреля, но ударът му премина над вратата.

В 63-та минута Карагарен стреля опасно от границата на пеналта, но ударът му премина покрай вратата.

В добавеното време на първата част Дион центрира от корнер, а Матеус Силва засече с глава, но ударът му беше спасен от Бусато.

В 77-та минута след сблъсък между Мено Кох и Джовани в наказателното поле, бранителят на ЦСКА пострада тежко и беше изнесен на носилка от терена. Тъй като отборът беше нямаше интервал за петата си смяна тимът доигра мача с 10 души.

В 85-та минута Каргаарен стреля, но Бусато улови.

В 89-та минута удар на Димитър Илиев премина покрай вратата.