Локо изпусна победата срещу ЦСКА 1948, два червени картона белязаха двубоя

Равенство 1:1 в двубоя в Бистрица

26.10.2023 19:30 1845 0

Локомотив направи 1:1 като гост на ЦСКА 1948 в Бистрица. Георги Русев откри в 15-та минута за домакините, а Джовани от дузпа за гостите изравни. Локо може да съжалява повече, че изпусна успеха, защото уцели две греди. Иначе мачът завърши и с два червени картона, след като Елитон от домакините и Ангел Лясков от пловдивчани бяха изгонени в самия край на двубоя.

В 3-та минута Джовани отправи хубав удар, който Наумов успя да избие.

В 13-та минута Педриньо стреля от фаул, но Хоркаш изби.

В 15-та минута ЦСКА 1948 поведе в резултата. Георги Русев отне топката от Ангел Лясков, Русев напредна и вкара с удар по тревата за 1:0.

В 27-та минута Джовани отправи удар, който премина над вратата.

В 33-та минута Зинга се оказа сам срещу Хоркаш, но би покрай вратата, а в ситуацията беше свирена и засада.

Локо получи дузпа в 43-та минута, когато Гуриаща фаулира Джовани в наказателното поле. Бразилецът застана зад топката и не сгреши от бялата точка за 1:1.

Пловдивчани можеха да стигнат до пълен обрат съвсем малко по-късно, когато Конте напредна и стреля, но над вратата.

В началото на втората част Конте имаше нова възможност, но би покрай вратата.

В 50-та минута Локо създаде много добра възможност, след като хубава атака преминала през Дион и Минчев завърши с изстрел на Конте, който се отби в напречната греда.

След това Джовани стреля, но Наумов спаси.

В 58-та минута Сегура свали към Христо Иванов, който стрлея от воле, но Наумов изби.

В 70-та минута Педриньо беше изведен добре от Вутов, но не успя да преодолее Хоркаш.

В 80-та минута Димитър Илиев отправи удар, но той премина покрай вратата.

Малко след това Локо удари втора греда, след като Конте подаде към Георги Минчев, който стреля, но топката пак срещна напречната греда.

В 85-та минута Георги Русев стреля, но Хоркаш изби.

След това Локо пропусна да отбележи след пропуски на Минчев и Петър Андреев.

В края на двубоя Лясков влезе грубо в краката на Елитон. Той получи втори жълт картон и беше изгонен, но след това Елитон удари без топка Димитър Илиев и също беше изгонен и така двата отбора завършиха с човек по-малко.

В края на двубоя ЦСКА 1948 получи дузпа за нарушение на Хоркаш срещу Симеон Петров. След преглед с ВАР обаче се видя, че първо Хоркаш играе с топката и наказателният удар беше отменен.

С равенството Локо загуби първото място, а там вече е Черно море, който води с 32 точки, а пловдивчани са втори с 31 точки. На седмата позиция е ЦСКА 1948 с 23 точки.

Следващият петък Локо гостува на Ботев във второто пловдивско дерби за сезона.

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Ерденис Гурища, Симеон Петров, Елитон, Симеон Василев, Емил Ценов (Парвиз Умарбаев 57 мин.), Ивайло Чочев, Никола Илиев (Антонио Вутов 57 мин.), Аерон Зинга (Видар Кяртансон 71 мин.), Педриньо (Радослав Кирилов 71 мин.), Георги Русев (Емил Виячки 90+2 мин.)

Локомотив: Динко Хоркаш, Оливие Камдем, Мартин Паскалев, Хорхе Сегура, Ангел Лясков, Бабакар Дион (Петър Андреев 76 мин.), Евандро (Ивайло Иванов 87 мин.), Христо Иванов, Джовани (Димитър Илиев 71 мин.), Алфа Конте, Георги Минчев

Снимка: Спортал