Локомотив Пд не успя да спечели първата контролата от подготовката си за новия сезон срещу Локомотив ГО. Двубоят се игра в Самоков и завърши 1:1, като многото пропуски вна черно-белите ги лишиха от заслужена победа. В тима на Бруно Акрапович влезе намиращият се на проби Филип Михалевич - съименик на футболиста, който вече игра за отбора преди време. Припомняме, че черно-белите са на подготовка в Боровец от 2 дни, а идната неделя ще гостуват на Лудогорец в мача за Суперкупата.

И двата гола паднаха след почивката. В 67-ата минута Локомотив Пд поведе в резултата, а точен за тима бе Дейвид Малембана. Защитникът опъна мрежата на тима от Горна Оряховица от няколко метра след разбъркване в наказателното поле при центриране от корнер. 78-ата минута резултатът беше изравнен. Хубаво центриране от левия фланг намери Стефан Неделчев в наказателното поле, а нападателят с глава не остави никакви шансове на Илко Пиргов за намеса.

ЛОКОМОТИВ (ПД) - ЛОКОМОТИВ (ГО) 1:1

1:0 Дейвид Малембана (67)
1:1 Стефан Неделчев (78)

ЛОКО (ПД): Мартин Луков, Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Милош Петрович, Йосип Томашевич, Парвиз Умарбаев, Петър Витанов, Лукас Салинас, Бирсент Карагарен, Димитър Илиев, Анте Аралица

ЛОКО (ГО): Християн Христов, Пламен Тенев, Атанас Ташолов, Тодор Таушанов Виктор Митев, Иван Иванов, Петър Чалъков, Стефан Неделчев, Янислав Цачев, Иван Винков, Владислав Марчев