Локомотив успя да спечели точка от гостуването си на Левски на "Герена" и завърши 1:1. Ивелин Попов откри в 18-та минута, а Джовани в 75-та минута успя да изравни и да донесе точката на "смърфовете".

В 18-та минута Левски успя да откри резултата Филип Кръстев центрира от фаул, Хосе Кордова продължи с глава към Ивелин Попов, който с глава засече и отбеляза на опразнената от Хоркаш врата за 1:0.

В 40-та минута Уелтон центрира към Филип Кръстев, който стреля с глава, но Хоркаш улови.

Само секунди по-късно Ивелин Попов изведе чудесно Роналдо, който остана сам срещу Хоркаш, но вратарят на Локомотив запази хладнокръвие и с крак отрази удара на бразилеца и се стигна до корнер. След неговото изпълнение Кордоба игра с глава, но Хоркаш изби в корнер.

В 64-та минута Цунами изведе Уелтон, който обаче стреля високо над вратата.

В 68-та минута удар на Роналдо премина покрай вратата, но беше отсъдена и засада.

В 75-та минута Матеус Силва центрира в наказателното поле на Левски по земя, където Джовани успя да засече и с хубав удар простреля Андреев за 1:1.

С равенството Локомотив е четвърти с 29 точки, а Левски е пети с 26 точки. "Смърфовете" записаха трети пореден мач без загуба.

Следващият петък Локомотив ще гостува на Пирин.

Левски: Пламен Андреев, Жереми Петри, Сонко Сундберг, Хосе Кордоба, Роналдо, Андриан Краев, Филип Кръстев (Асен Митков 87 мин.), Уелтон, Ивелин Попов (Марин Петков 75 мин.), Георги Миланов (Абдулахи Шеху 80 мин.), Адриан Краев

Локомотив: Динко Хоркаш, Матеус Силва, Мартин Паскалев, Райън Бидунга, Йосип Томашевич, Георги Каракашев (Джовани 53 мин.), Пиер Зебли, Бирсент Карагарен (Луан 87 мин.), Бабакар Дион (Александър Василев 53 мин.), Димитър Илиев, Преслав Боруков (Милош Петрович 87 мин.)

Снимка: Спортал