Локомотив загуби с 2:3 от шампиона Лудогорец в атрактивен мач, който беше и последно домакинство за пловдивчани за тази година. Мартин Паскалев откри още в 4-та минута, но Лудогорец направиха пълен обрат след два гола на Тисера и един на Каули, а Джовани оформи крайния резултат.

Още в 4-та минута Локомотив успя да открие Джовани стреля и ударът му затрудни Падт, който успя да избие, но топката попадна право при Мартин Паскалев, който на опразнената врата успя да реализира за 1:0.

В 11-та минута Сисиньо стреля, но Падт улови.

В 19-та минута Матиас Тисера беше изведен от Сисиньо сам срещу Хоркаш и го преодоля за 1:1.

Педро Нареси отправи удар в 25-та минута, но той беше спасен от Хоркаш.

В 28-та минута Лудогорец обърна резултата, след като Аслак Витри напредна и подаде към Матиас Тисера, който отблизо реализира за 2:1.

В 38-та минута Каули беше изведен добре, напредна и вкара за 3:1. Голът беше отменен заради засада първоначално, но след преглед с ВАР се оказа, че засада няма и голът беше признат.

В края на полувремето имаше възможност пред Димитър Илиев, но ударът му премина над вратата.

Само секунди по-късно Илиев подаде страхотен пас към Евандро, но бразилецът би над вратата.

В 59-та минута след грешка на Бидунга Тисера напредна и остана сам срещу Хоркаш, но ударът му премина над вратата.

В 62-та минута Димитър Илиев стреля, но покрай вратата.

В 64-та минута Локомотив се върна в двубоя. Димитър Илиев подаде към Джовани, който с хубаво изпълнение от границата на пеналта направи 2:3.

В края на двубоя Матеус Силва стреля с глава след изпълнение на корнер, но Падт спаси.

Със загубата Локомотив остана четвърти с 30 точки, а Лудогорец е втори с 38 точки.

В последния си мач от първия полусезон в елита Локомотив гостува на Хебър в неделя.

Локомотив: Динко Хоркаш, Йосип Томашевич (Александър Василев 46 мин.) , Райън Бидунга, Мартин Паскалев, Матеус Силва, Пиер Зебли, Георги Каракашев, Джовани (Ивайло Димитров 73 мин.), Евандро (Милош Петрович 46 мин.), Димитър Илиев, Бабакар Дион (Преслав Боруков 46 мин.)

Лудогорец: Серджио Падт, Сисиньо, Якуб Пиотровски (Мануел Шоу 86 мин.), Матиас Тисера (Игор Тиаго 67 мин.), Аслак Витри (Георги Терзиев 90 + 3 мин.), Оливие Вердон, Педро Нареси, Игор Пластун, Бернард Текпетей (Кирил Десподов 67 мин.), Рик Джонатан, Каули (Густаво Нонато 67 мин.)