Локомотив направи зрелищно равенство срещу Берое 2:2 в Стара Загора. Себастиан Виля откри от дузпа в 15-та минута, а Димитър Илиев отново от дузпа изравни в 31-та минута. В началото на втората част Вини Трибуле изведе Берое отново напред, а Ангел Лясков изравни.

В началните минути на двубоя Нтело стреля от добра позиция, но неточно.

В 10-та минута Евандро се контузи и беше заменен принудително от Ивайло Иванов.

Малко след това звездата на Берое Виля подаде към Политано, който не успя да намери вратата.

В 15-та минута Берое получи дузпа, след като Сегура фаулира Себастиян Виля в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, която потърпевшия превърна в гол - 1:0.

В 31-та минута ситуацията се повтори и пред вратата на Берое. Мичи Нтело напредна и вратарят на Берое излезе като пресрещне, но го фаулира в пеналта и Локо също получи дузпа. Тя беше реализирана от капитана Димитър Илиев - 1:1.

В 41-та минута Каетано опита да прехвърли Томов, но ударът му премина над напречната греда.

Още в началото на втората част Берое успя да излезе отново напред в резултата. Джани Политино подаде към Вини Трибуле, който от границата на вратарското поле разстреля Томов за 2:1.

Локо обаче успя да изравни мигновено, след като Бабакар Дион центрира в наказателното поле, а Ангел Лясков засече с глава и изравни за 2:2.

След вихренното начало на втората част нямаше много възможности пред двете врати.

В 72-ата минута влезлият в игра преди секунди Франсиско Сагардия беше изведен сам срещу Томов. Вратарят обаче излезе предвидливо и успя да изпревари уругвайския нападател.

Последва удар на Трибуле, който премина покрай вратата.

Малко след това Камдем центрира към Мартин Петков, който стреля и Мота улови.

В 86-та минута Виля стреля, но Томо изби, а след това топката отиде при Говеа, който отправи нов удар, но Томов спаси.

В 88-та минута Сагардия успя да вкара, но голът беше отменен заради нарушение на нападателя.

В последните секунди Минго стреля, но покрай вратата.

С равенството Локо събра 54 точки и не успя да дръпне с 5 на Левски в битката за четвъртото място. Левски остана с 51 точки, а Берое е 11-ти с 33 точки.

В последния си мач от редовния сезон в елита Локо е домакин на ЦСКА 1948 на 21 април.

Берое: Артур Мота, Лусиано Скуадроне, Франко Минго, Хуан Саломони, Жорди Говеа, Уерик Каетано (Франсиско Сагардия 72 мин.), Ронадо Камара (СегундоПачаме 72 мин.), Карлос Алгара (Стефан Гаврилов 90+3 мин.), Вини Трибуле, Джани Политино, Себастиан Виля

Локомотив: Кристиан Томов, Мартин Паскалев (Мартин Петков 68 мин.), Хорхе Сегура, Тодор Павлов, Оливие Камдем, Евандро (Ивайло Иванов 10 мин.), Христо Иванов (Владимир Медвед 68 мин.), Ангел Лясков, Бабакар Дион, Димитър Илиев, Мичи Нтело (Петър Андреев 83 мин.)