Локомотив завърши 0:0 при домакинството си на Арда в среща от деветия кръг в елита. Двата отбора не направиха много интересен мач, който завърши с малко голови положения.

Преди началото на двубоя двата отбора излязоха на терена с 22 деца от Регионален център за подкрепа на процеса на приобщаващото образование в Пловдив. Те бяха специални гости на двубоя. Всички играчи и съдии излязоха с тениски в "Подавам ти ръка".

В 10-та минута Митко Илиев пусна към Салинас, който стреля, но ударът му премина покрайв вратата. В 30-та минута удар на Умарбаев от фаул премина покрай вратата.

През второто полувреме също не се стигна до чисти голови положения и двубоят завърши без победител.

С равенството Локомотив остава на върха с 19 точки и поведе с две точки на Лудогорец - 17, който е с мач по-малко. Арда е на седмото място с 12 точки.

Локомотив: Мартин Луков, Динис Алмейда, Лукас Масоеро, Милош Петрович, Парвиз Умарбаев (Кристиан Илич 58 мин.), Петър Витанов, Бирсент Карагарен, Момчил Цветанов, Лукас Салинас (Кенан Муслимович 74 мин.), Димитър Илиев, Георги Минчев (Анте Аралица 57 мин.)

Арда: Иван Караджов, Милен Стоев, Ребин Сулака, Петко Ганев, Матеус Леони, Милен Желев, Лъчезар Котев, Емил Мартинов, Светослав Ковачев (Ловре Кнежевич 77 мин.), Иван Коконов, Спас Делев