Локомотив допусна обрат срещу Арда и загуби с 1:2 контрола по време на паузата заради националите. Мачът се игра в Кърджали.

След нулево първо полувреме всичко най-интересно се случи през втората част.

В 66-та минута Алфа Конте подаде към Христо Иванов, който откри резултата за Локо.

Само три минути по-късно Петър Динев изравни.

В 76-та минута Арда получи дузпа, а Тунгара я реализира за успеха на Арда с 2:1.

Любопитно е, че това е първа загуба на Локомотив от юли месец насам, когато загуби отново в контрола. Тимът все още няма поражение в официална среща от началото на сезона, след като в първенство е лидер и с актив от 7 победи и едно равенство.

Локо подновява битките в първенство на 17 септември с гостуване на Етър.

Локомотив: Динко Хоркаш, Оливер Камдем, Ефе Али, Хорхе Сегура, Кристиян Пешов, Георги Каракашев, Лео Сена, Евандро, Бабакар Дион, Джовани Бариани, Алфа Конте (Кристиан Томов, Ивилин Чехларски, Видол Сейменски, Ангел Лясков, Ивайло Иванов, Христо Иванов, Мартин Хайдаров, Божидар Костадинов, Димитър Илиев, Аксел Велев)