Локомотив записа пета поредна победа в елита и се справи с Арда като домакин с 1:0 в среща от 6-ия кръг в Първа лига. Герой за Локомотив се оказа младокът Петър Андреев, който вкара в 69-та минута, а гол на Станислав Иванов от Арда беше отменен след преглед с ВАР.

За капитана на Локомотив Димитър Илиев това беше 350 мача в елита на България.

Локомотив започна с Бабакар Дион, който се завърна в състава на тима. Дион беше пред трансфер, но той пропадна.

В 8-та минута Локомотив получи фаул, а зад топката застана Димитър Илиев, който стреля, но над вратата.

В 11-та минута Джовани отправи опасен изстрел, но той премина покрай вратата.

В 20-та минута Преслав Боруков отправи удар, който премина покрай вратата.

В 40-та минута Евандро опита атрактивен удар с пета, но Господинов внимаваше и улови.

В 44-та минута Матеус центрира, а Димитър Илиев засече с глава, но топката премина покрай вратата.

В 64-та минута Станислав Иванов получи добре топката в пеналта, но не успя да отправи хубав удар и кълбото излезе в аут.

В 67-та минута Милен Стоев стреля с глава, но Господинов улови.

В 69-та минута Локо откри, след бърза контра Джовани подаде към Петър Андреев, който пое, напредна и с хубав удар по тревата от границата на пеналта реализира - 1:0.

Последва точен удар на Котев, който Хоркаш улови.

След това Андреев имаше нова възможност да вкара, но не успя.

В 72-та минута Арда изравни, след като Котев изведе Станислав Иванов, който останал сам срещу Хоркаш първоначално не успя да вкара, но след това на опразнената врата реализира. След преглед с ВАР Обаче голът беше отменен и резултатът остана 1:0 за Локомотив.

В 87-та минута Алфа Конте, който влезе като резерва, можеше да си отбележи автогол, но топката отиде в корнер. След изпълнение Пламен Крачунов игра с глава, но ударът му премина над вратата.

В последните секунди влезлият на смяна Кристиян Пешов имаше възможност да удвои, но Господинов парира удара му.

Така Локомотив записа 5-та поредна победа събра 16 точки и отново излезе лидер в класирането, минавайки Черно море, който играе този кръг срещу Лудогорец.