Локомотив загуби важния мач срещу Крумовград във втората си среща от първата шестица с 1:4 като гост на клубната база на Ботев в Коматево, където новаците домакинстват. Алекс Колев на два пъти, Патрик Луан и Матей Шимич вкараха за домакините, а за Локо се разписа Петър Андреев. С победата Крумовград увеличи на цели 14 мача без загуба серията си. Тимът още няма загуба през тази година.

Локо започна по-силно и удар на Камдем премина покрай вратата, а малко след това Янко Георгиев изби удар на Евандро в корнер.

В 14-та минута Серкан Юсеин стреля от дистанция, а топката се удари в гредата.

В 20-та минута Крумовград успя да открие резултата. Александър Колев подаде от центъра към Патрик Луан, Криситан Томов излезе да пресича Луан, но той успя да стреля и вкара за 1:0.

Локо бързо можеше да изравни, но изстрел на Камдем беше спасен от Янко Георгиев.

Новаците в елита удариха втори път в 29-та минута. Мартин Паскалев фаулира Патрик Луан в наказателното поле и беше отсъдена дузпа за домакините. Бившият играч на Ботев Александър Колев не сгреши от бялата точка и вкара за 2:0.

В 38-та минута удар на Мичи Нтело беше избит в корнер, а след неговото изпълнение Тодор Павлов засече центрирането с глава, но топката срещна напречната греда.

В 39-та минута Александър Томаш направи двойна смяна след лошия старт на тима. Ефе Али беше изваден, а негово място влезе Димитър Илиев, а Мартин Петков смени Кристиян Пешов.

Крумовград направи резултата класически в 42-та минута, когато след късно изпълнение на корнер Серкан Юсеин центрира към Божидар Кацаров, който продължи към Матей Шимич, а той с глава вкара за 3:0.

След ужасяващото първо полувреме Локо върна един гол в 54-та минута. Смените на Томаш сработиха и Димитър Илиев изведе чудесно Петър Андреев, който напредна и останал сам срещу Янко Георгиев не сгреши за 3:1.

В 67-та минута Локомотив остана с 10 човека, след като Оливие Камдем от Локомотив беше изгонен с директен червен картон. Първоначално бранителят получи жълт картон за нарушение срещу Диего Рапозо, но след преглед с ВАР съдията Михаел Павлов прецени, че нарушението е за директен червен картон.

В 72-та минута Томов блокира удар на Алекс Колев отблизо, а при добавката вратарят на Локо изби при изстрел на Вячеслав Велев.

В 74-та минута Димитър Тонев центрира от корнер, а Алекс Колев беше забравен в пеналта от бранителите на Локомотив и без проблем засече с глава, вкарвайки втория си гол за 4:1.

Малко след това Крумовград вкара и пети гол след попадение на Патрик Луан, но голът беше отменен заради засада.

В 89-та минута Петър Андреев отправи удар, но той срещна гредата.

В последните секунди Крумовград можеше да вкара и пети гол, но удар на Божидар Кацаров беше избит от Томов.

Със загубата Локомотив остава четвърти с 55 точки, но ако Левски не загуби от Черно море ще мине "смърфовете" точно преди директния мач между двата отбора, който е на 18 май на "Лаута".

Крумовград е шести с 48 точки и продължи невероятната си серия без загуба на 14 поредни срещи.

Крумовград: Янко Георгиев, Вячеслав Велев, Матей Шимич, Клайдер Маседо (Лукас Сантана 70 мин.), Божидар Кацаров, Джунейт Али, Серкан Юсеин (Китан Василев 79 мин.), Диего Рапозо (Димитър Тонев 70 мин.), Ренан (Жак Пехливанов 79 мин.), Патрик Луан, Александър Колев (Октай Юсеин 90+1 мин.)

Локомотив: Кристиан Томов, Ефе Али (Димитър Илиев 39 мин.), Мартин Паскалев, Тодор Павлов, Оливие Камдем, Христо Иванов (Ивайло Иванов 75 мин.), Евандро, Ангел Лясков, Бабакар Дион (Петър Андреев 46 мин.), Кристиян Пешов (Мартин Петков 39 мин.), Мичи Нтело (Владимир Медвед 75 мин.)