Локомотив загуби с 1:2 домакинството си на Хебър в изключителна драма на "Лаута". Първо Христо Иванов откри в началото на двубоя, но Марк-Емилио Папазов изравни в 52-та минута, след това гол на Локомотив и дузпа за Локомотив бяха отменени. В заключителните секунди на двубоя Ангел Лясков беше изгонен, а Шейх Сенгор вкара за Хебър и донесе ценни три точки в борбата за оцеляване на гостите.

В 10-та минута центриране на Лясков беше избит и излезе в корнер, но се получи доста опасно положение и можеше да влезе във вратата на Дебърлиев.

Само секунди след това Локо откри, след като Оливие Камдем центрира в пеналта, а Йоан Баи засече, но Дебърлиев спаси, при добавката обаче Христо Иванов не сгреши и реализира за 1:0, вкарвайки дебютния си гол за "смърфовете".

В 27-та минута голмайсторът Христо Иванов се контузи и беше принудително заменен от Мичи Нтело.

В 30-та минута Мартин Райнов стреля с глава и Дебърлиев изби, но в ситуацията беше отсъдена засада.

В 35-та минута Йоан Баи отправи изстрел, който премина над вратата.

В 42-та минута Збун стреля, но покрай вратата.

Последва и неточен удар на Каракашев.

В края на първата част Лясков беше изведен добре и напредна, но стреля слабо и Дебърлиев улови.

Втората част започна с неочен удар на Марк-Емилио Папазов.

В 52-та минута Стефан Цонков центрира в пеналта, а Марк-Емилио Папазов засече с глава за 1:1.

В 57-та минута след центриране от корнер Димитър Илиев засече отблизо и реализира, но голът беше отменен заради засада.

Две по-късно Мичи Нтело проби добре и отправи удар, който Дебърлиев спаси.

В 60-та минута Бабакар Дион центрира, а топката се удари в ръката на Георги Вълчев и съдията Петър Кузев отсъди дузпа. След преглед с ВАР обаче наказателният удар беше отменен.

В 86-та минута удар на Димитър Илиев беше уловен от Дебърлиев.

В 6-та минута от добавеното време Георги Вълчев стреля с глава след корнер, но Томов улови.

В последните секунди Ангел Лясков беше изгонен след втори жълт картон и Локо доигра двубоя с 10 човека.

При последната си възможност да отбележи Локомотив пропусна, след като Ефе Али стреля с глава, но ударът му беше уловен.

В заключителните секунди Хебър успя да отбележи гол, след грешка в отбраната на Локомотив и Шейх Сенгор успя с глава да прехвърли вратаря Томов за 1:2.

След попадението се получи напрежение на централната трибуна, когато феновете скочиха на собственика Христо Крушарски и поискаха да върне на вратата Динко Хоркаш.

Следващият кръг Локомотив ще е гост на Крумовград.

Локомотив е 4-ти с 41 точки, а Хебър е на 12-то място с 23 точки.

Локомотив: Кристиан Томов, Оливие Камдем, Мартин Паскалев, Хорхе Сегура, Ангел Лясков, Бабакар Дион, Христо Иванов (Мичи Нтело 27 мин.), Мартин Райнов (Ефе Али 88 мин.), Йоан Баи (Петър Андреев 77 мин.), Евандро, Димитър Илиев

Хебър: Петър Дебърлиев, Жоао Сеско, Стефан Цонков, Лазар Марин, Стилиян Тисовски (Йохан Нзи 46 мин.), Георги Каракашев, Марк-Емилио Папазов (Шейх Сенгор 66 мин.), Ангел Бастунов, Георги Вълчев, Николас Пенев (Красиан Колев 66 мин.), Олексий Збун