Локомотив изигра много силен домакински мач срещу шампиона Лудогорец, но загуби с 1:2 с гол в добавеното време двубоя. Бърнард Текпетей откри в 30-та минута, но Мичи Нтело в 37-та изравни. Лудогорец стигна до успеха с гол в първата минута на добавеното време на бившия играч на Локо Диниш Алмейда.

Така Лудогорец продължи серията си от 8 поредни победи.

В 3-та минута Рик Джонатан стреля, но Томов спаси.

В 8-та минута Дуа получи топката на стрелкова позиция, но стреля над вратата.

В 17-та минута Дуа стреля опасно покрай вратата от фаул.

Последва неточен удар на Мичи Нтело с глава.

В 30-та минута след грешка на Паскалев Текпетей овладя топката и с топовен изстрел извън пеналта откри - 1:0.

Локо отговори с хубав удар на Евандро, Падт беше затруднен и изби, но при добавката Митко Илиев не успя да вкара и вратарят на Лудогорец улови.

В 37-та минута Бабакар Дион направи страхотно центрира в пеналта и Мичи Нтело успя да засече и изравни резултата - 1:1.

В 45-та минута Сон стреля, но покрай вратата.

В 52-та минута Текпетей беше изведен чудесно преодоля Томов, но не успя да намери опразнената врата и прати топката в аут.

Последва и още едно чисто положение за Текпетей, който стреля от точката на дузпата, но Томов изби.

В 68-та минута Мичи Нтело отправи удар, но Падт изби в корнер. След това последва неточен удар на Паскалев.

В 79-та минута изстрел на Витри от фаул беше спасен от Томов.

В 83-та минута след корнер Вердон стреля с глава и нацели греда.

В първата минута от добавеното време след разбъркване в пеналта, Квадво Дуа свали топката с глава към Диниш Алмейда и бившият играч на Локо вкара за 1:2.

Така Лудогорец продължи серията си и вече има 8 поредни победи.

Лудогорец е лидер с 60 точки,а Локо е на 5-то място с 47 точки.

Следващата седмица Локо е гост на ЦСКА, а двубоя е на 3 април.

Локомотив: Кристиан Томов, Ангел Лясков, Тодор Павлов (Ефе Али 77 мин.), Хорхе Сегура, Мартин Паскалев, Оливие Камдем, Евандро, Христо Иванов (Мартин Райнов 85 мин.), Димитър Илиев, Бабакар Дион (Ивайло Иванов 90 мин.), Мичи Нтело (Мартин Петков 90 мин.)

Лудогорец: Серджио Падт, Аслак Фон Витри, Оливие Вердон, Диниш Алмейда, Франсиско Сон, Якуб Пьотровски, Педро Нареси (Руан Секо 70 мин.), Бърнард Текпетей (Спас Делев 90 + 5 мин.), Рик Джонатан (Кайо Видал 70 мин.), Клод Гонзалвеш (Ивайло Чочев 84 мин.), Куадво Дуа