Две дузпи и равенство между Локомотив и Берое

Мартин Камбуров е на само 4 гола от рекорда на Петър Жеков

Пловдив 12.03.2021 21:15 1267 0

Локомотив и Берое не се победиха в среща от 21-я кръг в efbet Лига. Двубоят приключи при 1:1, а и двата гола бяха от дузпи. Мартин Камбуров откри в 32-та минута, а в 76-та Парвиз Умарбаев реализира за крайното 1:1.

Локомотив още в 4-та минута създаде опасни положения, първо Цветанов стреля от дистанция над вратата, а след това Цветанов центрира в наказателното поле, където Ганев увисна и остави вратата си празна, но Карагарен не успя да нацели добре топката в опразнената врата и я прати в аут.

В 17-та минута Фал стреля след изпълнение на корнер, но Пиргов улови.

В 32-та минута Берое стигна до дузпа. Макута навлезе в наказателното поле и беше фаулиран от Умарбаев. Волен Чинков отсъди дузпа, която Мартин Камбуров отбеляза и изведе тима напред в резултата - 0:1. С попадението Камбуров вече е на само четири попадения от подобряването на рекорда на Петър Жеков по брой голове в българския футболен елит. Жеков е лидер в класацията с 253 гола.

В 48-та минута Георги Минчев стреля, но слабо и Ганев успя да улови.

Локо направи нов пропуск в 54-та минута Цветанов пусна чудесен пас към Минчев, който трябваше да засече на опразнената врата от Ганев, но нападателят на "смърфовете" стреля над вратата.

В 76-та минута Криситан Илич беше фаулиран в пеналта от Октавио и Волен Чинков свири нова дузпа в двубоя, този път за Локомотив. Парвиз Умарбаев застана зад топката и изравни резултата - 1:1.

В 80-та минута официален дебют за Локомотив направи най-новото попълнине на тима Пауло Уртадо. В 87-та минута той направи двойно подаване с Диниш Алмейда и Уртадо отправи удар, но топката срещна напречната греда.

В третата минута от добавеното време Уртадо центрира към Малембана, но ударът на бранителя премина над вратата.

С равенството Локомотив събра 40 точки, а Берое е пети с 33 точки.

Във вторник Локомотив гостува на Лудогорец в четвъртфиналите в турнира за Купата на България.

Локомотив: Илко Пиргов, Кристиан Гомис, Дейвид Малембана, Диниш Алмейда, Бирсент Карагарен (Николай Николаев 70 мин.), Парвизджон Умарбаев (Паоло Уртадо 80 мин.), Петър Витанов, Момчил Цветанов (Конър Руан 88 мин.), Кристиан Илич, Лукас Салинас, Георги Минчев

Берое: Генадий Ганев, Теди Мезаг, Александър Цветков, Гаюс Макоута, Алиун Фал, Илиас Хасани, Стив Фуртадо, Октавио (Иван Минчев 82 мин.), Георги Ангелов, Крум Стоянов, Мартин Камбуров (Кукула 73 мин.)