Вторият отбор на Локомотив (Пловдив) постигна победа над Левски (Карлово) с 2:1. Двубоят се игра на “Лаута”, а двата гола за успеха бяха дело на Кръстьо Банев.

Локомотив имаше възможност да открие в 14-ата минута, но Банев нацели гредата. Гостите можеха да се възползват от щастлив рикошет в 26-ата минута, играчът на карловци не съумя да нанесе изстрел. В 30-ата минута Кръстьо Банев бе изведен на добра позиция, напредна и прехвърли вратаря за 1:0. При този резултат завърши и първата част.

В началните минути на второто полувреме Локомотив реализира второ попадение. Отново Кръстьо Банев бе точен от малък ъгъл за 2:0. В 78-ата минута Левски (Карлово) стигна до дузпа. Зад топката застана Запрян Запрянов, който оформи крайното 2:1.

С победата дубълът на Локомотив събра 49 точки и е на 8-то място, а Левски Карлово е 15-ти с 29 точки.

Следващата сряда Локомотив II гостува на Асеновец. Асеновградчани са наказани с лишаване от домакинство, като в следващите дни ще има яснота къде точно ще се проведе мача.

Локомотив 2: Кристиан Томов, Иван Величков, Видол Сейменски, Ефе Али, Габриел Земярски, Сами Мехмедов, Иван Арамазов, Теодор Фърков, Иван Михайлов, Васил Църцев, Кръстьо Банев

Левски Карлово: Християн Карастойков, Костадин Гаджалов, Мариян Христов, Пламен Крислов, Запрян Запрянов, Йордан Маджаров, Стоян Славков, Иван Ангелов, Николай Дойков, Ерай Карадайъ, Георги Георгиев