Локомотив загуби гостуването си на ЦСКА 1948 с 0:1 в Бистрица. Единственото попадение реализира Педриньо от дузпа в 51-та минута, а при ситуацията изгонен беше Джовани Трупе и Локо трябваше да играе цяло второ полувреме с човек по-малко.

ЦСКА 1948 започна двубоя без звездата си Ивайло Чочев, който беше заявен в стартовите състави, но заради контузия на загрявката не излезе като титуляр и беше заменен в стартовия състав от Октавио.

В 7-та минута удар на Дион беше спасен от Наумов.

В 13-та минута Елитон игра с глава, но Хоркаш не беше затруднен.

В 35-та минута Локомотив уцели греда след удар от дистанция на Джовани.

След нулевото първо полувреме втората част започна с дузпа и червен картон.

В 47-та минута Диков стреля, а Хоркаш изби удара на нападателя, Радослав Кирилов щеше да направи добавка и да реализира, но той беше фаулиран от Джовани Трупе. Бранителят на Локомотив беше изгонен с директен червен картон, а дузпата беше реализирана от Педриньо - 1:0.

В 71-та минута Радослав Кирилов стреля, но топката премина покрай вратата.

В 73-та минута Денислав Александров отправи хубав удар, но Наумов изби в корнер.

В 84-та минута юношата на Локомотив Петър Андреев направи официален дебют за първия отбор на Локомотив, след като замени Пиер Зебли.

В 89-та минута Алекс Колев отправи удар, който беше избит от Хоркаш.

С поражението Локомотив е шести с 43 точки, а ЦСКА 1948 е на третото място с 57 точки.

Следващият петък Локомотив приема Спартак Варна.

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Стив Фуртадо, Лазар Марин, Елитао Тито, Сидклей Перейра (Ангел Лясков 85 мин.), Октавио, Радослав Кирилов (Преслав Антонов 90 + 1 мин.), Георги Русев, Парвиз Умарбаев (Реян Даскалов 63 мин.), Педриньо (Марио Топузов 63 мин.), Светослав Диков (Александър Колев 84 мин.)

Локомотив: Динко Хоркаш, Мартин Паскалев, Милош Петрович, Джовани Трупе, Матеус Силва, Пиер Зебли (Петър Андреев 84 мин.), Петър Витанов, Христо Иванов (Йосип Томашевич 57 мин.), Димитър Илиев (Димитър Илиев 68 мин.), Джовани, Бабакар Дион (Ерик Сорга 77 мин.)

Снимка: Спортал