Локомотив приключи участието си в турнира за Купата на България, след като загуби с 0:4 гостуването си на шампиона и носител на Купата Лудогорец в Разград. В 11-та минута Кайо Видал откри, а в 57-та минута Локо остана с 10 човека след червен картон на сегура. В 75-та минута Рик Джонатан удвои, а в 84-та минута Руан направи резултата класически, а Тисера оформи крайния резултат.

В четвъртата минута Лудогорец можеше да открие резултата, но Кайо Видал не взе правилно решение и след като бе останал сам срещу Динко Хоркаш реши да търси пас и сбърка.

В 11-та минута Лудогорец стигна до гол, след като Текпетей излезе сам срещу вратарят от почти центъра и подаде на празна врата на Кайо Видал, който реализира за 1:0.

В 23-та минута Евандро стреля, но Христов внимаваше и улови.

В 39-ата минута Мартин Паскалев засече с глава центриране в наказателното поле, но той премина в аут.

Малко след това Квадво Дуа искаше да прехвърли Хоркаш, но вратарят внимаваше.

В 57-та минута Локомотив остана с 10 човека, след като Хорхе Сегура беше изгонен за втори жълт картон.

В 64-та минута удар на Текпетей беше спасен от Хоркаш.

В 72-та минута Пьотровски свали топката за Франко Русо, който засече отблизо, но над вратата.

Лудогорец вкара втори гол в 75-та минута, когато Рик Джонатан стреля от близо 25 метра и реализира за 2:0.

В 82-та минута Рик излезе сам срещу Хоркаш, но вратарят на Локо парира удара му.

В 84-та минута Квадво Дуа и Руан направиха двойно, а последният реализира за 3:0.

В добавеното време Ивайло Иванов стреля от фаул, но Христов улови.

В последните секунди Лудогорец вкара и четвърти гол, след като Неделев пусна пас към Сон, който продължи към Матиас Тисера, а той от точката на дузпата оформи крайното 4:0.

Така Локомотив отпадна от турнира за Купата, а Лудогорец се класира за четвъртфиналите.

Локо завършва годината с домакинство на Пирин в понеделник.

Лудогорец: Дамян Христов, Якуб Пиотровски (Тодор Неделев 81 мин.), Клод Гонсалвеш, Квадво Дуа (Педро Нареси 87 мин.), Аслак Фон Витри (Иван Йорданов 87 мин.), Франциско Гомес, Франко Русо, Оливие Вердон, Педро Нареси, Бернард Текпетей (Руан 81 мин.), Кайо Видал (Рик 65 мин.)

Локомотив: Динко Хоркаш, Ефе Али (Алфа Конте 55 мин.), Оливие Камдем, Мартин Паскалев, Хорхе Сегура, Ангел Лясков, Бабакар Дион, Георги Каракашев, Евандро (Георги Минчев 70 мин.), Джовани (Ивайло Иванов 70 мин.), Димитър Илиев (Христо Иванов 70 мин.)