Локомотив направи 1:1 при гостуването си на Славия в предпоследен кръг от редовния сезон в елита. Кристиан Добрев в 48-та минута вкара за Славия, а в 87-та минута Хорхе Сегура изравни с дебютния си гол за пловдивчани. По този начин до последния кръг ще има интрига кой ще е шести и седми.

В 5-та минута Славия имаше претенции за дузпа за игра с ръка в пеналата на Пиер Зебли, но такава не беше отсъдена.

В 13-та минута Джовани игра с глава, но отправи много неточен удар.

Малко след това и Локомотив имаше претенции за дузпа за нарушение срещу Каракашев, но отново не беше отсъден наказателен удар.

В 25-та минута Матеус свали с глава в наказателното поле, където след разбъркване Денислав Александров вкара, но той беше в положение на засада и голът беше отменен.

В 48-та минута Славия успя да открие резултата. Галин Иванов изведе чудесно Кристиан Добрев, който пое на гърди и хубав удар не остави шансове на Хоркаш за 1:0.

Малко след това Галин Иванов можеше да реализира, но ударът му с глава беше неточен.

В 60-та минута вратарят на Локомотив Динко Хоркаш се контузи и беше заменен принудително от Илко Пиргов.

В 72-та минута Добрев можеше да вкара втори гол, но не успя да отправи добър дар и топката прелят опасно покрай вратата на Пиргов.

В 75-та минута Локо трябваше да прави още една принудителна смяна, след като Тодор Павлов се контузи, а на негово място влезе Хорхе Сегура.

Локомотив изравни в 87-та минута, когато Джовани центрира меко от фаул в наказателното поле, а Хорхе Сегура засече с глава и реализира дебютния си гол за тима - 1:1.

В първата минута от добавеното време Локомотив вкара гол, който беше отменен. Матеус засече топката с ръка след центриране от корнер, а топката влетя във вратата на Вуцов, но Иво Андреев видя ръката на бразилеца и отмени гола.

В третата минута от добавеното време Локо изпусна чудесна възможност Дион намери Джовани, на границата на вратарското поле, но бразилецът би славо и право във Вуцов, който изби.

С равенството Локо е с 47 точки на шесото място, а Славия е на седма позиция с 46 точки.

Локомотив приключва редовния сезон в понеделник с домакинство на Левски, а Славия ще гостува на ЦСКА 1948.

Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Емил Виячки, Натан Гасама, Людовик Соарес, Велко Йеленкович, Кристиян Стоянов (Тони Тасев 75 мин.), Галин Иванов, Емил Стоев, Кристиан Добрев (Ерол Дост 80 мин.), Владимир Николов (Чунг Нгуйен До 74 мин.)

Локомотив: Динко Хоркаш (Илко Пиргов 60 мин.), Йосип Томашевич (Джовани Трупе 60 мин.), Матеус Силва, Мартин Паскалев, Тодор Павлов (Хорхе Сегура 79 мин.), Христо Иванов, Пиер Зебли, Георги Каракашев (Ивайло Димитров 60 мин.), Денислав Александров (Бабакар Дион 60 мин.), Джовани, Димитър Илиев

Снимка: Спортал