Локомотив загуби с 1:2 от Берое в двубой от 14-ия кръг в елита. Вини Трибуле откри в 29-та минута, а Сантяго Годой вкара втори гол в 43-та минута. В последните секунди на двубоя Димитър Илиев вкара, но за повече нямаше време. Това беше втора загуба за Локомотив от началото на сезона.

В 5-та минута вратарят на Берое Ачинели сгреши и Хорхе Сегура можеше да отбележи, но пропусна на празна врата.

Последваха точни удари на Джовани и Диони, които Ачинели изби.

В 18-та минута феновете на Локомотив започнаха да скандират срещу БФС с викове "Оставка".

В 23-та минута Густаво Каскардо опита центрира, но се получи коварен удар и топката срещна напречната греда.

В 28-ата минута Берое изпълни много бързо тъч, което позволи на Франциско Политино да надбяга Ангел Лясков по левия тъч и да стигне до голлинията. Политино шутира, но Динко Хоркаш се намеси, парирайки в корнер. От последвалия ъглов удар гостите от Стара Загора стигнаха до гол. Точен за заралии беше Вини Тирбулет. Хорхе Сегура не отскочи добре, а топката падна точно пред Тирбулет, който с безпощаден удар от близка дистанция не остави шансове за намеса на Хоркаш.

Три минути по-късно Георги Минчев не успя да засече добре топката и тя не влезе в мрежата на Берое.

В 40-та минута удар на Трибуле беше изби в корнер от Хоркаш.

Берое вкара втори гол още преди края на първата част. Когато Трибуле подаде към Сантиаго Годой, а той успя да реализира. Голът беше разгледан след ВАР, но беше зачетен - 0:2.

В 52-та минута влезлият само 5 минути по-рано Лео Сена се контузи и беше заменен от Христо Иванов.

В 59-та минута Петър Андреев подаде към Димитър Илиев, който стреля, но над вратата, а след това последва неточен удар на Минчев.

В 77-та минута Алфа Конте стреля, но над вратата.

В добавеното време удар на Минчев срещна гредата, а в последните секунди Димитър Илиев вкара, след като Лясков центрира, а Минчев свали с глава на Димитър Илиев, който реализира за 1:2. За повече обаче нямаше време и Локомотив загуби двубоя.

Въпреки загубата Локо остана на първото място и предвид това, че Черно море играят с Левски в София пловдивчани могат и да останат лидери и след 14-ия кръг. Локо е лидер с 30 точки, а Берое е на 9-та позиция със 17 точки.

Следващият четвъртък Локомотив гостува на ЦСКА 1948.

Локомотив: Динко Хоркаш, Оливие Камдем (Георги Каракашев 85 мин.), Мартин Паскалев, Хорхе Сегура, Ангел Лясков, Евандро (Алфа Конте 46 мин.), Бабакар Дион (Петър Андреев 58 мин.), Христо Иванов (Лео Сена 46 мин. (Ивайло Иванов 52мин.)), Джовани, Георги Минчев, Димитър Илиев

Берое: Родриго Ачинели, Густаво Каскардо, Франко Минго, Лусиано Скуадроне, Стефан Гаврилов, Джорди Мерлин, Едуин Ласо, Джани Тума, Едуин Рамос, Вини Трибуле, Сантиаго Годой