Носителят на Купата на България Локомотив се измъчи сериозно срещу тима от Трета лига Беласица при домакинството си в осминафиналите в турнира за Купата, но успя да победи с 2:1. Беласица откри в 51-та минута чрез Стоев, но след голове на Димитър Илиев от дузпа в 73-та минута и на Бирсент Карагарен в 87-та тимът не допусна изненада и продължава напред.

В 10-та минута центриране на Карагарен беше засечено с глава от Минчев, но ударът мина над вратата.

Последва и точен удар на Илич, но вратарят Димитров улови.

В 25-та минута Илич стреля отблизо, но вратарят успя да спаси.

Подследва и точен удар на Гомис с глава над вратата и неточен удар от дистанция на Салинас.

Димитър Стоев откри резултата за Беласица в 51-та минута. Стивън Кирилов проби в наказателното поле и намери Стоев, който отблизо успя да реализира - 0:1.

В 70-та минута удар на Малембана от фаул беше избит от вратаря на Беласица в корнер.

В 73-та минута Локомотив получи дузпа за нарушение в наказателното поле срещу Димитър Илиев, който реализира наказателния удар и изравни резултата - 1:1.

Последва и опасен удар на Салинас, който беше спасен от вратаря на Беласица.

В 77-та минута удар на Карагарен беше избит от вратаря на Беласица Димитров.

В 83-та минута удар на Карагарен беше спасен от вратаря на гостите.

В 87-та минута центриране достигна до Бирсент Карагарен, който овладя и вкара за пълния обрат за Локомотив - 2:1.

Така Локомотив продължава към четвъртфиналите в турнира, а жребият за тази фаза е в четвъртък.

В събота Локо гостува на ЦСКА в среща от първенството.

Локомотив: Илко Пиргов, Николай Николаев, Дейвид Малембана, Кристиан Гомис (Момчил Цветанов 62 мин.), Петър Витанов, Лукас Салинас (Иван Арамазов 90 + 1 мин.), Бирсент Карагерен, Конър Руан, Димитър Илиев, Кристиан Илич, Георги Минчев

Беласица: Захари Димитров, Атанас Карачоров (Аспарух Смилков 75 мин.), Атанас Димитров, Марин Георгиев, Аспарух Шамкалов, Марти Таушанов, Владимир Гогов, Димитър Стоев (Айвън Ангелoв  81 мин.), Живко Димитров (Александър Смилков 62 мин.), Стивън Кирилов, Патрик Попов (Иван Марчев 81 мин.)