Байерн Мюнхен нанесоха едно от най-големите унижения в историята на Барселона като ги победиха с 8:2 в мач от ¼-те на Шампионската лига. Така „баварците” отиват на полуфинал, в който ще се изправят срещу Манчестър Сити или Лион.

Още в 4-тата минута Байерн поведе след гол на Томас Мюлер. Каталунците се върнаха в мача три минути по-късно с автогол на Давид Алаба.  Германският тим обаче нанесе наказателна акция срещу испанците и в рамките на 9 минути и вкара три гола. Иван Перешич в 22-тата, Серж Гнабри в 28-та и Томас Мюлер в 31-тата минута решиха всичко в мача още в първата една трета от мача

След почивката Луис Суарес върна един гол в 57-тата минута,  но Джошуа Кимих бързо върна преднината в 63-тата минута.

Последните 10 минути принадлежа на Филипе Кутиньо, който е футболист на Барселона, но играе под наем в Байерн. Нежеланият от каталунците играч асистира на Левандовски в 82-тата минута,  за шестия гол на немския шампион, а в 85-тата и 89-тата минута  сам оформи крайния резултат.