Унгарският кошмар отново застигна Лудогорец. Българският шампион е аут от Шампионската лига, след като отпадна от Ференцварош. Орлите загубиха и втория мач с 2:3 у дома, след поражението с 1:2 в Будапеща. За втора поредна година Лудогорец отпада от унгарския отбор още на старта на най-силния клубен турнир. Миналия сезон разградчани бяха спрени от МОЛ Види. Отборът на Стойчо Стоев отново показа, че е далеч от най-добрите си години, допусна груби грешки в защита и закономерно продължава участието си във втория по сила турнир Лига Европа, където ще срещне Валур (Исландия) или Марибор (Словакия).

Гостите нанесоха своя удар само в рамките на 4 минути преди почивката. В 17-тата минута Харатин бе оставен непокрит на далечната греда след корнер отдясно и с глава прати топката в мрежата. Малко след това Марселиньо пропусна да изравни, след като разтресе гредата от фаул. В 21-ата минута Козмин Моци и Антон Неделяков не се разбраха и позволиха на Зубков да открадне топката и да намери Шкварка в наказателното поле, който от малък ъгъл успя да стреля и да прокара топката между Терзиев и вратаря Ренан за 2:0.

Лудогорец се вдигна на щурм и успя да върне един гол в 24-та минута. Терзиев се разписа с глава след корнер отдясно. 4 минути по-късно орлите пропуснаха златна възможност да изравнят. Шверчок бе повален в пеналта и сам се нагърби с изпълнението на дузпата, но ударът му в стил Паненка бе спасен от вратаря.

Малко след почивката Ференцварош окончателно уби интригата. В 48-ата минута Токмак Нгуен нахлу по лявото крило, навлезе в наказателното поле и пробва техничен удар, топката рикошира в тялото на Горалски и влетя в мрежата на Ренан. Орлите успяха да върнат едно попадение в 69-тата минута, когато Хейщер засече топката в собствената си врата след центриране отляво. 8 минути преди края пък орлите останаха с 10 души след директен червен картон на Козмин Моци за груб фаул.

ЛУДОГОРЕЦ - ФЕРЕНЦВАРОШ 2:3

0:1 Кхаратин 17

0:2 Шкварка 21

1:2 Георги Терзиев 24

1:3 Горалски 48 авт.

2:3 Хайстер 69 авт.

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 22. Икоко (64-Сисиньо), 5. Терзиев, 30. Моци, 3. Недялков, 18. Дяков, 44. Горалски, 17. Жоржиньо, 84. Марселиньо (64-Битон), 13. Чибота, 10. Шверчок (46-Кешерю)

ФЕРЕНЦВАРОШ: 90. Дибуз, 7. Ихнатенко (57-Сигер), 8. Ловренчич, 11. Зубков, 14. Кхаратин, 25. Блажич, 26. Хейстер, 33. Двали, 50. Прискин (73-Ланзафаме), 92. Шкварка, 93. Нгуен (61-Варга)