След като в първия кръг Етър отмъкна точка от ЦСКА на Армията, сега стори същото и срещу Левски във Велико Търново. Виолетовите удържаха напора на сините и завършиха 0:0. Паулиньо бе в основата на две положения за гостите в началото. Първо центрира опасно, но нямаше кой да засече, след това създаде напрежение пред вратата на Етър. Най-чистата ситуация за гол пропусна Давиде Мариани в 43-ата минута, след като не успя да овладее топката на метри от голлинията и да отправи удар във вратата на Етър.

В началото на второто полувреме феновете на Левски спряха мача за няколко минути, след като пиротехниката им създаде димна завеса над терена. След подновяването на играта Каргас и Паулиньо бяха близо до удар към вратата на Етър от добри позиции, но не се възползваха. Натискът на "сините" се увеличи и в игра се появиха Дени Алар и Франко Мазурек, като първият можеше да вкара минути след смяната, но прати топката в тялото на вратаря на Етър Христо Иванов. В игра се появи и Станислав Костов, с което гостите още повече увеличиха натиска си, въпреки което не стигнаха до 100%-ови положения.

ЕТЪР - ЛЕВСКИ 0:0

ЕТЪР (4-5-1): Христо Иванов, Здравко Илиев, Артьом Артюнин, Александър Дюлгеров, Крум Стоянов, Красимир Станоев, Йордан Апостолов, Румен Руменов, Светослав Ковачев, Даниел Младенов, Флорент Боджадж

ЛЕВСКИ (4-2-3-1): Милан Миятович, Живко Миланов, Янис Каргас, Нуно Рейш, Иван Горанов, Мартин Райнов, Кали Тиам, Давиде Мариани, Здравко Димитров, Паулиньо, Станислав Иванов

Стадион: “Ивайло”, Велико Търново

Съдия: Станислав Тодоров