България загуби с 1:3 като гост на Ейре в контрола в Дъблин. Двата отбора изиграха слаб мач, който нямаше особен сисъл, с оглед на показаното, особено от нашите. Трикольорите излязоха с 9 промени в състава в сравнение с евроквалификацията с Англия на Уембли в събота, загубена с 0:4. Селекционерът Красимир Балъков искаше да провери повече хора в игрова обстановка, но едва ли е останал доволен от видяното.

Нашите бяха плахи, прекалено дефанзивни и пренабрегнати, при това срещу отбор, който бе излязъл да отбие номера и в който също липсваха доста титуляри. Макар и Ейре да бе далеч от играта Англия, разликата в интензитета и енергията, с които играха двата тима в Дъблин бе фрапираща в наш ущърб. Огромната пропаст във физическо отношение не е изненада, но се видя, че вече изоставаме и в техниката, и то срещу отбор, който не се слави с особени индивидуални умения.

През първата част наравихме две-три атаки и пропуснахме две положения след корнери, докато домакините не сътвориха нищо смислено в нападение. В началото на втората част нашите живнаха и тръгнаха по-смело напред. Даниел Младенов пропусна, след като два пъти ударите му бяха блокирани от Лонг. При една контраатака на Ейре вратарят Христо Иванов изби несръчно шут на Къртис, Хоган я чукна успоредно на голлинията и Браун вкара на празна врата в 56-ата минута. В 66-ата минута нашите изравниха. Горанов открадна една топка, нахлу отляво и върна към Краев, който финтира защитник и бе спънат. Влезлият Ивелин Попов вкара отсъдената дузпа за 1:1. В 83-ата минута Христо Инанов увисна при корнер отляво и Лонг с глава даде авнс на ирландците. 3 минути по-късно домакините разиграха добра триходова акция, завършила с гол на Колинс.

ЕЙРЕ - БЪЛГАРИЯ 3:1
1:0 Къртис (57)
1:1 Попов (67-дузпа)