Севиля, Байер Леверкузен, Уулвърхямптън и Базел попълниха четвъртфиналите на Лига Европа след мачовете тази вечер. Петкратният шампион в турнира Севиля се справи неочаквано леко с Рома, побеждавайки с 2:0 на неутрален терен в Дуисбург. Това бе единственият двубой днес, който се реши в един мач, тъй като първата среща бе отложена заради пандемията от коронавирус и се взе решение да има само един сблъсък. Регилон и Ен-Несири вкараха двете попадения до почивката, а победата на испанския тим можеше да бъде още по-изразителна. Така четвъртфиналните двойки са: Севиля - Уулвърхямптън, Интер - Байер Леверкузен, Базел - Шахтьор Донецк и Манчестър Юн - Копенхаген. До края на турнира двубоите ще са на неутрален терен в Германия, а победителите ще се определят в един мач. Срещите от 1/4-финалите са насрочени за 10 и 11 август.