Севиля пречупи бойкия Уулвърхямптън с 1:0 и крачи уверено към 6-и трофей в Лига Европа. Испанският тим е най-титулованият отбор в турнира и макар и трудно успя да защити реномето си на турнирен боец. Успехът обаче не дойде никак лесно - едва в 88-та минута. Тогава след късо изпълнение на корнер Банега центрира прецизно и Окампос с глава вкара топката в мрежата. Срещата можеше да има и друг развой ако английският тим не бе пропуснал дузпа в 12-та минута. Тогава Адама Траоре прекоси половината терен и нахлу мощно в пеналта, където бе повален. Голмайсторът на вълците Раул Хименес обаче изпълни лошо и вратарят на Севиля Буну спаси удара му. Иначе Севиля имаше тотално првъзходство във владеенето на топката, а Уулвърхямптън се бранеше самоотвержено и опитваше редки и директни контраатаки. В крайна сметка по-голямата класа на Севиля даде резултат и резултатът бе логичен. В полуфинала петкратният носител на трофея ще играе с Манчестър Юн.

В другия четвърт финал Шхтьор Донецк нямаше проблеми с Базел и го разгроми с 4:1. Украинският тим за пети път достига до полуфиналите на Лига Европа, където ще срещне Интер. Тон за победата даде бившият нападател на ЦСКА Жуниор Мораеш, който вкара първия гол още във 2-та минута. В 22-ата минута Тайсон удвои. Патрик в 75-ата направи резултата 3:0 от дузпа. В 88-ата минута Додо покачи на 4:0. В добавеното време Базел стигна до почетен гол чрез Ван Волфсфинкел.