ПСЖ се класира за полуфинал на Шампионската лига за пръв път от 1995 година и успя да го стори след шокиращ късен обрат навръх 50-годишнината от основаването на клуба. Парижани обърнаха италианския Аталанта с 2:1, след като губеха в резултата до 90-ата минута. Тогава два бързи гола донесоха победата. Четвъртфинала се игра в един мач в Лисабон. За Аталанта това бе първо участие в Шампионската лига и достигането дотук само по себе си е успех.

Френският тим започна по-активно, но италианците действаха оргаизирано и опростено и не допускаха опасности пред вратата си. В 27-та минута те откриха резултата. След акция на Аталанта през центъра топката попадна у Марио Пашалич, който с отмерен удар прониза горния десен ъгъл на вратата. Парижани натиснаха и имаха инициативата до самия край на срещата. Тогава отчаянието сякаш започна да взима връх в действията на отбора, но по-добрата кондиция си каза думата. В последната минута на редовното време Маркиньос провря топката в мрежата след мелле пред вратата на съперника. И когато всички очакваха продължения, ПСЖ вкара втори гол в 3-тата минута на добавеното време. Неймар изведе отлично резервата Мбапе, който мигновено центрира ниско и друга резерва - Чупо Мотинг засече в мрежата. В полуинала ПСЖ ще играе с Атлетик Мадрид или Лайпциг.