Звездата на Ботев Пловдив Тодор Неделев изригна с фамозен гол за обрата на националите като домакини на Кипър с 2:1. Лъвовете грабнаха трудна, но ценна победа и запазиха първото място в групата. Гостите поведоха в края на първото полувреме, но след почивката българите обърнаха развоя на мача с много борба, сърцата игра и голове на Десподов и Неделев.

Преди почивката нашите повече владееха топката, но не успяха да отправят точен удар към вратата на съперника. Гостите се опитваха да контраатакуват с опростена игра и дълги подавания, някои от които носеха реална заплаха. При едно такова подаване в 41-та минута Страхил Попов изпусна Авраам отдясно, който центрира и Кастанос засече топката в мрежата.

На почивката БФС награди девет от 11-те живи сребърни медалисти от Олимпиадата в Мексико през 1968 година. На терена излязоха Стоян Йорданов, Атанас Геров - Кукумявката, Кирил Ивков, Ивайло Георгиев, Евгени Янчовски, Петър Жеков - Вълшебния стрелец, Георги Василев - Гочо, Георги Цветков - Цупето и Иван Зафиров - Копата. Церемонията пропуснаха легендата на ЦСКА Аспарух Никодимов и бившият централен нападател Михаил Гьонин, които бяха възпрепятствани от друг ангажимент.

В началото на второто полувреме положението можеше да стане много лошо за отбора на Петър Хубчев. Сотириу бе изведен сам срещу вратаря, но стрела високо над напречната греда от чиста полизиция.  В 58-та минута Страхил Попов центрира от въздуха към Десподов, който с глава вкара първото си попадение с националната фланелка. След гола нашите натикаха кипърци в полето им и заиграха с невероятен хъс и желание. Те дадоха резултата и 10 минути по-късно падна и вторият гол. Ивелин Попов чукна топката на Страхил Попов отдясно, той центрира на далечната греда и връхлитащият Неделев със свиреп шут от въздуха прониза за втори път мрежата. За звездата на "канарчетата" това също бе дебютно попадение за националния тим.

БЪЛГАРИЯ - КИПЪР 2:1

0:1 Кастанос (41)

1:1 Десподов (59)

2:1 Неделев (68)

БЪЛГАРИЯ: 23.Илиев, 2. Попов, 3. Занев, 5. Бодуров, 6. Славчев, 7. Костадинов. 8. Неделев, 10. Попов (84-9.Василев), 12. Краев (57-17. Г. Миланов), 14. Недялков, 19. Десподов (15.74-Божиков)

КИПЪР: 12. Панай, 3. Йоану, 4. Меркис, 6. Деметриу, 10. Сотириу, 11. Авраам, 13. Кусулос, 15. Папулис, 18. Артиматас, 19. Лаифис, 20. Кастанос

СЪДИЯ: Сърджан Йованович (Сърбия)

СТАДИОН: “Васил Левски”

НАЧАЛО: 21:45 часа