Лудогорец остана на върха, след като трудно победи Черно море във Варна с 2:1. Орлите са с 14 точки, следвани от Левски с 13, Берое с 12 и ЦСКА с 11 точки. Моряците изиграха отлични първи 30 минути и поведоха в резултата, но опитът и класата на шампионите си каза думата и те успяха да обърнат мача в своя полза. Лудогорец доигра мача с 10 души, след като резерваат Марселиньо бе изгонен минути преди края.

Домакините откриха в 28-ата минута. Тогава Анисе допусна поредната си грешка в центъра и позволи на Родриго да се озове един на един срещу Терзиев. Нападателят финтира защитника на гостите и след брилянтен фалцов шут в долния ляв ъгъл откри за Черно море. Радостта на моряците трая едва 4 минути. В 32-ата Битон завъртя топката от пряк свободен удар, малко не достигна на Жоржиньо да я засече, но това действие на нападателя заблуди Дюлгеров и тя се озова в мрежата на домакините. В 74-ата минута влезлият преди 2 минути Марселиньо центрира отдясно, Кешерю засече с глава и вкара победния гол. Десетина минути по-късно Марселиньо извърши груб фаул и бе изгонен за втори жълт картон. Времето до края обаче бе твърде малко за Черно море да потърси точката.