Ливърпул разкъса Арсенал с 5:1 на Анфийлд в дербито от поредния кръг на английската Премиър Лийг и грабна осма поредна победа във всички турнири и седма такава в шампионата. Така червените се откъснаха на девет точки пред Тотнъм и на десет пред Манчестър Сити, който утре гостува на Саутхамптън.

"Артилеристите" поведоха с гол на Ейнсли Мейтланд-Найлс в 11-та минута, но Ливърпул реагира блестящо и до 16-ата домакините успяха да стигнат до пълен обрат след два гола на Роберто Фирмино (14-а и 16-а). До почивката мърсисайдци решиха всичко в своя полза след попадения на Садио Мане (32-ра) и Мохамед Салах (45-а-дузпа). През второто полувреме Фирмино (65-а) оформи своя хеттрик, след като реализира втори 11-метров наказателен удар в полза на Ливърпул.