Ръководството на Левски се похвали с голяма новина. Днес НАП е вдигнал запорите върху оригиналната емблема на клуба и за логото „Л“, което присъства на екипите на първия отбор. Причината е, че "сините" са изряден платец.
"Ръководството на „ПФК Левски“ е гордо да съобщи на „сините“ привърженици за още една важна крачка, която клубът осъществи. Благодарение на факта, че сме коректен платец по решението за разсрочване на задълженията към НАП, с постановление за отмяна на наложени обезпечителни мерки бе вдигнат запорът над две от притежаваните от клуба търговски марки.
Едната е на оригиналната емблема на клуба, а другата е за логото „Л“, което присъства на екипите на първия отбор. Запорите бяха наложени като обезпечителна мярка по споразумението за разсрочване на публичните задължения на „ПФК Левски“ от 28.12.2023 година.
Отмяната идва в резултат на извършеното пълно погасяване на главницата в размер на 3,7 млн. лева. Наред с това, „ПФК Левски“ не трупа нови задължения и със сигурност е сред най-изрядните и големи данъкоплатци в държавата. Благодарение на това двете търговски марки са без запор и могат свободно да бъдат използвани без ограничения от клуба.
Уверяваме ви, че „ПФК Левски“ ще продължи да изпълнява стриктно всички свои задължения към държавата и всички останали контрагенти. Благодарение на всичко това ние можем да се похвалим, че клубът вече е възстановил реномето си на коректен партньор", гласи съобщението на Левски.
Още от категорията
Виж всички
Още една голяма изненада! Португалия се издъни на старта срещу Демократична република Конго
Пловдивският отбор Прогрес грабна Суперкупата по минифутбол
Вижте пълната програма на българските отбори в евротурнирите
Акценти
Виж всички
Временно спират движението по част от бул. „Копривщица" утре
Змия над метър изпълзя във вход на блок в „Смирненски”